Xiamen Airlines přestup v čínském Xiamenu

Pokud jste někdy hledali letenky na Bali, tak jste určitě někdy museli narazit na nabídku čínského leteckého dopravce Xiamen Airlines, který dost často nabízí zpáteční letenky z Prahy, Vídně nebo Budapešti do Denpasaru za cenu okolo 12-13tisíc korun, což je pecka cena. Jenže pro většinu z vás to má menší háček. Když se podíváte na detaily letu tak zjistíte, že první let je ještě v pohodě, tam je 2 až 5 hodin přestup v Amsterdamu, ale druhý přestup je v Číně a to v Xiamenu 12 až 18 hodin. Polévá vás studený pot, co tam budu dělat 12-18hodin, dyť budu potřebovat čínský víza a další katastrofický představy?

Jestli máte pouze jeden přestup na území Číny v Xiamenu, tak víza nepotřebujete. V Xiamenu dostanete na letišti tranzitní vízum zdarma na 144 hodin.

Mezinárodní letiště v Xiamenu slouží jako dopravní uzel/hub pro čínský Xiamen Airlines, takže tato společnost nabízí svým zákazníkům na tomto letišti několik výhod při delším přestupu. Máte na výběr ze třech možností:

  • Hotel při přestupu zdarma. Doba mezi vašim příletem a odletem dál musí být 6 až 24 hodin. Hotel je k dispozici přes den i přes noc(pokud přes noc, tak je zdarma i snídaně). Bohužel je potřeba se dostat do hotelu na vlastní náklady. Další nevýhoda je, že pokud cestujete sami, tak vám může/nemusí být přidělen nějaký soused do dvoulůžkového pokoje. (nelze využít pro cestovní třídy G/Z/X/O).

Ale jak můžete vidět, tak pro letenky na Bali podmínky získání hotelu zdarma splňujete

  • Tranzitní salonek zdarma. Doba mezi vašim příletem a odletem dál je 2 až 24 hodin. V tranzitním salonku naleznete pohodlná křesla, gauče a pití zdarma. Nachází se tam i koupelna, ale musíte je požádat aby vám jí otevřeli (ručník musíte mít svůj).

  • Třetí možnost je využít tour do města. Je možné využít pokud máte 4 až 24 hodin na přestup.

Pokud si vyberete některou z výše uvedených nabídek tak stačí po příletu dojít k tranzitní přepážce Xiamen Airlines a vybrat si jednu ze tří přepážek (Hotel, Lounge nebo City Tour).

Pokud budete cestovat v páru, tak asi volba je jasná. Do hotelu ale musíte vzít taxi a budete muset zaplatit v čínských juanech. Cesta do hotelu by měla stát okolo 18 – 40 CNY.

Likes:
4 1
Views:
1594
Article Categories:
Travel Hacking

All Comments