Pří cestování na Nový Zéland budete potřebovat nově elektronickou registraci (eTA)

Od října 2019, budou muset Češi a Slováci při cestování na Nový Zéland, nově vyplnit před cestou elektronickou registraci eTA (něco podobného vyplňujete už při cestách do USA nebo Kanady). Občané kteří nepotřebují na Nový Zéland víza, budou moci o eTA žádat od července 2019 a od října 2019 bude povinnost při cestování na Nový Zéland tuto registraci mít vyřízenou.

eTA na Nový Zéland bude platná 2 roky (bude vázána na váš pas, takže když ho ztratíte tak nebudete mít eTA). Vyřízení bude zpoplatněno a budou dvě možnosti jak eTA vyřídit. Nejlevněji vyjde vyřízení přes mobilní aplikaci (poplatek bude 9 NZD=142 CZK) a nebo přes webový prohlížeč za 12 NZD. eTA budou potřebovat i posádky leteckých společností a lodních společností mířící na Nový Zéland. eTA Crew platná na 5 let vyjde na 9 NZD.

Cestující kteří budou jen přestupovat na Novém Zélandu, budou také potřebovat vyřízenou eTA, i když Nový Zéland není jejich cílovou destinací.

Co se bude všechno zadávat do registrace není ještě známo, ale určitě to budou otázky jako jméno, cestovní pas, cestovní plány a také některé otázky týkající se zdraví a bezpečnosti.

Likes:
0 0
Views:
1356
Article Categories:
MagazinTravel Hacking