Jak si najít nejlevnější ubytování na internetu

Všichni to určitě znáte, máte letenku a sháníte levné ubytování nebo chcete koupit letenku, ale před tím si chcete zjistit v jaké cenové relaci se pohybují ceny ve vaší destinaci. Dám vám tu několik tipů, jak na to a kde hledat. Zaměříme se na vyhledávače, prodejce a i jiné další varianty.

Hotelové srovnávače

Nejprve začneme skupinou „vyhledávače“, tyto stránky neprodávají ubytování, ale srovnávají ceny několika prodejců najednou, takže máte velkou výhodu, že nemusíte klikat několikrát u několika prodejců, ale budete mít ceny srovnané na jednom místě. Mezi hlavní takové vyhledávače ubytování patří stránky HotelsCombined a Trivago. Pak se dají využít i vyhledávače Kayak, Skyscanner a další, které obsahují také vyhledávaní hotelů.

Nový srovnávač goSeek. Tento srovnávač nabízí absolutně nejlevnější dosažitelné ceny. Trik je v tom, že stránka srovnává více prodejců ubytování a + k tomu, automaticky přidává aktuální slevové kódy a slevy.

logo Příklad, jak vypadá vyhledávaní například přes HotelsCombined, si můžete vyzkoušet přímo ze stránky happyfly.cz. Stačí vyplnit město, datum a počet hostů a dát hledat.


Prodejci ubytování

Další skupinou jsou samotní prodejci, u těch už hotel koupíte na přímo. Těch asi budete znát mraky, takže mi si tu uvedeme jen pár hlavních hráčů na trhu. Asi nejoblíbenějším prodejcem je Booking.com

Dalším hodně známým prodejcem hotelového ubytování je Agoda. Další můžeme zmínit Hotels.com, Expedia atak dále.

Vyhledat si hotel na Bookingu

Ještě si přidáme jednoho prodejce, který se oproti výše uvedeným trošku liší. Je to jeden z mála prodejců, u kterých si můžete vyhledat hotely podle stravování. Takže pokud budete shánět třeba hotel v Řecku s plnou penzí, tak navštivte Alpharooms.

prodejci


Prodejci hostelového ubytování

Další skupinou kterou jsem vlastně zapomněl úplně v úvodu zmínit, jsou prodejci hostelového ubytování. Asi většina ví co je to hostel, pokud ne, tak zde vysvětlení. Tady jsou asi tři největší prodejci Hostelworld, Hostelbookers a Hostels.com

hostel


Ostatní možnosti ubytování

A teď tu máme zvláštní skupinu, kterou asi nějak rozdělím. Nejdříve si vezmeme webové platformy, na kterých můžete pronajímat nebo si pronajmout byt, pokoj od někoho jiného, který tuto službu nabízí na různých stránkách.

Úplně nejpopulárnější v této skupině je Airbnb, pokud kliknete na Airbnb a registrujete se přes tento odkaz, dostanete kredit na první rezervaci v hodnotě 834 Kč. Dalším podobným portálem je například 9flats nebo HouseTrip.

logo

Do další skupiny bych zařadil hotelové řetězce, které prodejci a srovnávače většinou nevyhledávají nebo jenom část z těchto hotelů. Můžeme sem určitě zařadit řetezec travelodge-logo Travelodge, který nabízí hotely ve Velké Británii, Irsku a Španělsku. Při různých akcích má hodně slušné ceny.

Druhým řetězcem hotelů, které se ne tak často objevují ve vyhledávačích a u prodejců je accorAccorHotels. Tento řetězec nabízí ubytování v 94 zemích světa a spadá pod něj více než 3700 hotelů.

Třetí řetězec, který jsem ve vyhledávačích a u prodejců nezahlídl, je Tune_Hotels_Logo TuneHotels, který působí v Anglii, Malajsii, Indonésii, Austrálii a Indii.

Dále do této kategorie můžeme zařadit 512px-EasyHotel.svg easyhotel

couch

Poslední co mě prozatím napadá a je také docela populární, je služba CouchsurfingV současnosti největší internetová služba bezplatného ubytování. Od svého vzniku v roce 2004 se do projektu zapojilo více než půldruhého milionu členů z 235 zemí  a 70.509 měst, kteří hovoří 315 jazyky. Tito lidé zdarma poskytují ubytování, spoustu dobrých rad a část svého volného času.


Ještě mě tak napadlo. Dost často se mě někdo ptá, jestli se taky objevují různý errory na ubytko. Musim říct, že to není v takový míře jako u letenek a většinou se ti prodejci vymlouvají na chybu a zruší to. Například tadyprodejce udělal chybu a nabízel Clarion za 338 Kč, jenže se pak vymlouval na chybu a rezervace zrušil.

Větší pravděpodobnost už je, že některý prodejce při nějaké příležitosti vypustí různé vouchery do světa a zapomene připsat důležité body do podmínek. Takhle se mi podařilo při chybě prodejce Airfasttickets zakoupit například Best Western v Praze za 0.77 USD (Více o akci zde v historii).

Další můžeme třeba zmínit botu od hotels.com, kdy nabízeli různé slevové kódy bez omezení. Ukořistil jsem například Hilton v Dublinu za 650, ibis za 400 a pak jsem asi tejden bydlel ve Wellnes Hotel Step se snídaní 😀

Poslední takovou podobnou akcí byla asi 30 USD sleva na Hotwire.

Likes:
5 0
Views:
7638
Article Categories:
Travel Hacking

All Comments