Jak se nenechat odrbat při žádosti o ESTA

Upozornění pro cestující do USA, kteří se budou chystat na vyplnění žádosti ESTA, která slouží jako takové vízum ke vstupu na území USA. Bohužel si asi nikdo nebude pamatovat web adresu oficiální stránky žádosti o ESTU a tak jeho prvním krokem bude vyhledání ESTA v googlu. A tady přichází to upozornění, bohužel po vyhledání výsledku ESTA, vám vyjede hned několik výsledků. Ano, na prvním místě vám vyjede hned oficiální stránka, jenže hned za ní na druhém a třetím místě vyjedou také stránky, tvářící se „jako“ oficiální stránky na vydávání ESTA.

Jedná se o tyto stránky:

  • https://estavisa.cz/
  • http://www.esta.us/czech.html

A proč se těmto stránkám vyhnout obloukem? Na férovku bych to označil jako zlodějnu. Ty stránky po vás nebudou žádat oficiálních 14 USD, ale k tomu si ještě přirazí několik desítek dolarů, jakože za poskytnutí „služby“.

Citace z obou stránek:

Cestující, kteří chtějí navštívit Spojené státy z důvodů turistiky, z obchodních důvodů nebo z lékařských důvodů, mohou požádat o cestovní povolení (ESTA) na těchto stránkách. Naše odborné přezkoumání a služby zpracování ESTA stojí USD 88,00 za jednu žádost. Tato cena zahrnuje povinný americký vládní poplatek ve výši USD 14,00.
Elektronická žádost ESTA rozhodující o vaší způsobilosti vstoupit na půdu Spojených států amerických včetně servisních poplatků stojí 72 amerických dolarů a zahrnuje v sobě již i poplatek vládě Spojených států ve výši 14 dolarů.

Takže o ESTA žádejte jen na oficiální stránce a pamatujete, že cena je 14 USD (307 Kč)

Oficiální web je na této adresehttps://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1

Odkaz je rovnou na českou verzi, kde budete vyplňovat úplně ty stejné údaje, jakoby jste vyplňovali u těch výše zmíněných stránek. Žádost určitě zvládnete vyplnit sami, když je to v češtině a u některých kolonek máte i nápovědu, pokud byste nevěděli co vyplnit.

Jak vypadá oficiální web:

Likes:
5 0
Views:
2478
Article Tags:
Article Categories:
Travel Hacking

All Comments