Jak je to s tím vynecháváním segmentů na letence

Mezi hodně časté dotazy u letenek patří, dotaz na vynechání nějakého segmentu na letence. Zde je ukázka kdy můžete a kdy ne.

Vezmeme si například tento itinerář z Prahy do Bangkoku (s tím že žijeme v Berlíne, nebo se do Berlína chceme podívat a cestu zpět do Prahy budeme řešit např. busem)

příklad

Pravidla:

  • Lze při letu do Bangkoku nastoupit až v Berlíně nebo Abu Dhabi? – NE (Letenka by v takovéto situaci propadla)
  • Lze vystoupit při letu zpět do Prahy, v Abu Dhabi nebo Berlíně? – ANO*

* Zde může nastat jeden problém, pokud cestujete s odbavenými zavazadly. Pokud cestujete s odbavenými zavazadly, váš přestup je krátký a narazíte na neochotný personál, tak se může stát, že po žádosti že byste chtěli odbavit zavazadla jen do Berlína nebo Abu Dhabi, tak vaše žádost může být zamítnuta. Tady se nabízí několik řešení – Požádat na tranzitní přepážce v Abu Dhabi nebo Berlíně že byste chtěli vyložit vaše zavazadla. Pokud ani tohle nevyjde, tak je tu jedno extrémnější řešení a to že zahrajete na personál nějaké zdravotní problémy a že nemůžete pokračovat v letu (pozor, může se stát , že bude přivolán lékař k prohlídce.)

Většinou když to jde, rezervujte lety kde je více času na přestup (většinou s tím vyložením pak nebývá problém, například jako viz výše – Přílet do Berlína 11.prosince ve 13:00 a další let je až 12.prosince 7:50, proste potřebuji kufr sebou na hotel)

Samozřejmostí je, že cestu můžete ukončit v Bangkoku a zpáteční let neproletět (Stává se že někdo potřebuje jen one way letenku a ta je dražší než zpáteční).

Výjimky:

 flydubai – Například pokud zakoupíte zpáteční letenku Praha – Dubai – Praha a nenastoupíte let Praha – Dubai, tak let Dubai – Praha lze stále proletět. U letů s přestupem u flydubai, ale už toto neplatí.

Likes:
0 1
Views:
1508
Article Categories:
Travel Hacking

All Comments