Ethiopian Airlines – Hotel zdarma pro tranzitující cestující

Tak jsem konečně zpět z výletu s Ethiopian Airlines, takže tady přidávám slíbený info o jejich tranzit programu, kdy při dlouhém přestupu dostanete hotel zdarma (+ doprava, jídlo na celej den, vízum). Info o podmínkách už jsem zmiňoval zde, takže pokud jste ještě nečetli, mrkněte na to. Hlavně se to bude hodit lidem, kteří koupili tuto akci.

Ještě upozornění!! Žádné očkování žluté zimnice mít nemusíte. Očkování potřebují jen cestovatelé, kteří cestují z endemických oblastí, nebo přestupovali na letišti v endemické oblasti a strávili tam více než 12 hodin.

Já měl přílet do ADD (Adis Abbeba) v 6:45 ráno a pokračoval jsem odtud do Bangkoku ve 00:20 v noci. Zpět jsem měl přílet do ADD v 6:30 ráno a odlet do MXP 00:05. Takže jsem zde strávil vždycky celej den a výhodu jsem využil naplno.

Jak tedy postupovat po příletu. Vylezte z letadla a následujte ukazatele TRANSFER DESK až dojdete sem:

2 hoel transfer

Pokud ovládáte angličtinu, řekněte že jste tranzitující cestující a chcete hotel a vízum, pokud neovládáte angličtinu, hoďte jim do okýnka pas s letenkama, oni budou vědět 😀

Potom co to namačkají do PC, vytisknou Vám voucher na hotel, kde budete mít jméno hotelu a vyznačeno že hotel obsahuje snídani, oběd, večeři a pak dále k tomu dostanete modrou kartičku s vízem, kterou odevzdáte na pasovce. Ještě k tomu vám dají papír na vyplnění, kde se má vyplnit pár údajů a kolik financí taháte sebou (i když jsem měl hotovosti dost, všechno jsem zatajil a vyplnil jen pas, jméno atd.). Ten papír, to je to napravo (v letadle se ještě rozdává tohle, ale je to úplně to samý)

3 uvod

Potom co všechno vyřídíte na tranzitní přepážce, sjedete po eskalátoru dolů k pasovce. Pokud jste členy nějakého programu StarAlliance Gold, máte na letišti ADD velkou výhodu, všude jsou pro vás přednostní přepážky. Ještě malá poznámka k imigračnímu. Pokud sbíráte razítka tak pozor! Při letu tam jsem tomu nevěnoval pozornost a zjistil, že razítko jsem nedostal do pasu ale na boarding pass. Při letu zpět jsem byl teda připravenej, že si řeknu o razítko do pasu. Od úředníka jsem se dozvěděl, že tranzitující cestující co jsou tam do 24h, razítka do pasu nedostávají. Ale nakonec se asi slitoval, protože po prolistování tam bylo.

Po pasovce pokračujte k východu. Pře východem je nějakej scan zavazadel, já mě jen baťoh, takže jsem to vždycky obešel obloukem a nikdo nic neřekl. Hned za tím uvidíte tuhle ceduli, kde se vás už někdo ujme a doprovodí vás k přepážce vašeho hotelu.

4 cedle

Na přepážce hotelu jim dáte voucher, oni zavolají shuttle, chvíli posedíte a oni vás potom doprovodí až k shuttle. Pak už je stačí naskočit, vyskočit před hotelem, prohnat bágl přes scan a jít na recepci.

Tam jsem dostal hotel Harmony a nazpátek to byl hotel Ambassador. Musím říct že Harmony byl teda lepší, hlavně co se týče jídla. Ve všech hotelech snídaně, oběd i večeře probíhaly stylem švédských stolů, akorát v Ambassadoru večeře byla jen jeden chod a předkrm. Jídlo se dalo, žádný krkolomný africký recepty 🙂

6 jídlo

Nějak takhle vypadají pokoje

5 hotel

Jinak byl jsem dost unavenej a nesnáším být za bílou chodící pěněženku, takže jsem se na žádný výlety po městě nechystal. Ono toho tam asi ani na objevování moc není. Pří krátký vycházce jsem se akorát byl podívat na tohle, což je v okolí všech hotelů co jsou u letiště. Samozřejmě hned jsem byl chycen hey my friend, mluvím anglicky, nic nechci a na konci bych chtěl nějaký dolary…

7 naer

To by bylo asi tak všechno, k  programu pro tranzitující cestujcí od Ethiopian Airlines. Možná mě ještě napadá, že pokud nesplňujete těch 8 hodin na přestup a máte méně (třeba 6), tak je možná nárok na salonek. Nevyptával jsem se, ale něco jsem zaslechl při vyřizování na transfer desk, takže to můžete zkusit, i když ono v tomhle případě není o co stát 😀 Z fotek můžete vyčíst, jak to v tom salonku vypadá.

Vlastně mě napadá ještě jedna věc. Na letišti není free Wifi, takže tady TIP kde a jak se připojit. Vše by zatím mělo fungovat, info je staré pár týdnů.

add

11 lounge 8 lounge 9 loune 10 loungge

Likes:
0 0
Views:
965
Article Categories:
Travel Hacking

All Comments