Aplikace, které by neměly chybět v mobilu žádnému cestovateli

Chystáte se o prázdninách někam cestovat nebo i mimo prázdniny a přemýšlíte o tom, která aplikace do mobilu by se Vám mohla hodit? Níže uvádím aplikace, které by ve vašem mobilu určitě neměly chybět. A jaké aplikace používáte Vy?

MAPY

První a základní aplikací je určitě nějaká offline mapa. Vyzkoušel jsem jich už několik, ale jedna z nejlepších je MAPS.ME. Do aplikace si můžete stahovat jednotlivě jak celé mapy států, tak i jen měst. Plno označených bodů zájmů na mapě, zastávky a další. oto

PŘEKLADAČ

Další aplikací, která vám určitě usnadní cestování, je překladač od Googlu. Můžete si zde přeložit slovíčka/věty ve 103 jazycích a nebo využít překlad z fotoaparátu nebo mluveného slova. Stáhnout aplikaci si můžete zde.

UBYTOVÁNÍ

Pokud sebou netaháte na cestách notebook nebo tablet, tak pro usnadnění rezervace ubytování doporučuji stáhnout aplikaci HotelsCombined. HotelsCombined je agregátor, který vám srovná všechny nabídky ubytování ze stránek jako booking, agoda, hotels, venere a podobných, a vy si vyberete tu nejlevnější nabídku. Pokud nehledáte hotel a stačí vám ubytování v soukromý, tak si stáhněte aplikaci Airbnb (Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz, dostanete cca. 600 Kč na vaši první rezervaci zdarma).

LETENKY

Pokud na cestách budeš potřebovat objednat letenky a budeš mít k dispozici jen mobil, určitě se ti budou hodit aplikace Kayak a Momondo. Jsou to vyhledávače letenek, které ti porovnají ceny letenek u všech prodejců a klasických/low-cost leteckých společností.

PŘEVOD MĚN

Určitě dalším pomocníkem co se vám bude v mobilu hodit, je převaděč měn. K tomu poslouží jednoduchá aplikace Kurzový konvertor.

NEJLEVNĚJŠÍ PALIVO

Aplikace s názvem GasBuddy, vám bude velkým pomocníkem při hledání nejlevnějšího paliva v okolí. Vyzkoušeno v USA a opravdu s touto aplikací se dá ušetřit nemalá částka.

JÍDLO

Další aplikací je určitě Forsquare. Chcete se najíst dobře a za málo peněz, tak určitě vyzkoušejte. Aplikace vám nalezne super místní restaurace a bistra.

LETIŠTNÍ SALONKY

Pokud často létáte a máte nějaký status, letíte business nebo first třídou nebo si jen chcete na letišti koupit vstup do některého salonku, tak se vám bude určitě hodit aplikace LoungeBuddy. Obsahuje popis téměř všech salonků po celém světě. V aplikaci si můžete nastavit vaše statusy, aby aplikace věděla kdy máte volný přístup do salonku a pak stačí jen zadat společnost a trasu kterou poletíte. LoungeBuddy vám vypíše na všech letištích, všechny salonky do kterých budete mít přístup a nemusíte to komplikovaně vyhledávat na internetu.

PLÁNOVÁNÍ VÝLETU

Aplikace Tripit vám pomůže při naplánování celého vašeho výletu. Hlídá všechny rezervace na vašem emailu, importuje je do aplikace a vytváří harmonogram celé cesty (jako například vaše lety, vyzvednutí auta v autopůjčovně, ubytování atd.). Samozřejmě si do aplikace můžete vkládat i vaše věci, jako třeba kdy a které zajímavosti navštívíte, jaké restaurace a další věci.

ČAS

Patříte mezi cestovatele nebo osoby, které často mění časová pásma a potřebují se orientovat v čase v cílové destinaci a v jiných destinací. S tímto vám pomůže aplikace Circa World Time. V aplikaci si můžete i plánovat schůzky.

POČASÍ

Na marketech aplikací na předpověď počasí naleznete mraky, ale jedna z těch lepších je určitě aplikace AccuWeather. Naleznete zde všechny možné předpovědi, radary a také se můžete sami zapojit a hlásit počasí na daném místě, kde se právě nacházíte.

CHECKLIST

Aplikace PackPoint, která vám na základě vyplnění určitých údajů, vypíše seznam věcí, které si máte zabalit do vašeho zavazadla na vaši dovolenou. Stačí vyplnit destinaci do které míříte, kdy, na jak dlouho a co se chystáte v destinaci dělat (jako běhání, koupání, divadlo atd). Obratem dostanete seznam věcí na zabalení.

A posledním tipem je určitě některá aplikace na komunikaci, ale věřím, že takovou aplikaci už má většina z vás v mobilu. Kdyby ne, tak si můžete stáhnout Messenger, WhatsApp, Skype a jiné.

Likes:
0 0
Views:
1695
Article Categories:
Travel Hacking

All Comments