Zpáteční letenky do Londýna za cenu jedné pizzy

Možná si z vás někdo klepe na čelo nebo si říká, že to je určitě nějakej podvod a není to možný letět na výlet do britské metropole za cenu jedné pražské pizzy. Tady máte důkaz, že to opravdu jde a není to žádný podvod. Letenky jsem si zakoupil pouze na den, abych stihl nákup ponožek v Primarku a zaskočil si na jeden z nejlepších burgerů na světě do Five Guys. Kdo chtěl, mohl zakoupit za stejnou cenu i na více dní v této akci Černý Pátek u Ryanairu. Pokud znáte trošku Londýn, tak za pár hodin se toho dá stihnout obejít/objezdit v centru opravdu dost.

Zpáteční letenky z Prahy do Londýna(Stansted) za 264 Kč

Ale nejen letenky jsem zakoupil výhodně. Všechny nízkonákladovky z Prahy létají na okolní londýnská letiště, odkud se musíte dopravit ještě do centra Londýna. Většinou je to cesta na více jako hodinu a deset minut, záleží na kterou zastávku v Londýně pojedete a v kterou denní dobu. Nejlepší je dopravu z letišť Gatwick, Luton a Stansted řešit pomocí autobusu easyBus/NationaExpress. Autobusy jezdí mezi centrem Londýna a letišti několikrát za hodinu. A pokud si to budete hlídat, tak vás jednosměrná jízdenka vyjde na 1.90 GBP.

  • Jízdenky rezervujte na stránce easybusu, pokud to uděláte přes stránky national express tak překvapivě budete platit o několik liber navíc
  • Nechci nikoho na něco navádět, ale pokud bude váš termín dražší, tak můžete zkusit koupit levnější pozdější termín a zkusit se vecpat na ten dřívější

Lety Ryanairu, ještě k tomu z Prahy do Londýna jsou celkově nuda, protože po cestě toho není moc co zajímavého sledovat z okýnka. Ale hned ráno nás z té nudy vyvedou pracovníci handlingové společnosti Menzies, kteří zapomenou při odmražování, odmrazit zadní část letounu. Vypadá to asi následovně, po odmražení míříme k ranveji, pilot začíná v zatáčce na ranvej přidávat otáčky a najednou přichází prudké zabrždění. Chvilku nic a pak se rozjíždíme a dáváme si kolečko po ranveji, sjíždíme a dostáváme info že někdo zapomněl odmrazit zadní část letounu. Na podruhé už to vyšlo. Na Stanstedu přistáváme cca. s 20 minutovým zpožděním.

Letadlo se dotklo ranveje v 8:40 a v 9:10 už sedím v autobuse National Express na Victorii. S tím že jedu dřívějším autobusem nemají problém a v pohodě mě pouštějí.

Mám dost času stihnout výše zmíněné věci, takže si ještě projdu aspoň ty nej. v Londýně. Takže z Victorie jdu pěšky mrknout jestli je doma královna a pak kolem St. James´s Parku, Downing Street a k Big Benu. Bohužel Big Ben je na 4 roky v rekonstrukci, takže je zamaskován lešením. Palác Westminster na tom není o mnoho lépe, také se zde opravuje. Tak snad na tom bude Tower lépe. Skáču na metro a jedu na Tower Hill. Tady se naštěstí nic neopravuje, tak si projdu nábřeží a když už jsem dost zmrzlej tak se pomalu courám na metro a jedu směr Oxford street.

První zastávkou je Oxford Circus, kde se hned za výstupem z metra nachází nejlepší burgery a hranolky na světě – Five Guys. Horší je, že burger a hranolky vycházejí dráž než ty letenky. I když to z fotky nevypadá, tak jsem přecpanej, takže procházka na úplně opačnou stranu k Primarku přijde docela vhod. I když se má do Primarku chodit hned po otevření brzo ráno, tak tohle pravidlo porušuju a jdu až odpoledne. Překvapivě je ale docela málo lidí a uklízeče s metrovou násadou, kteří před sebou metou hadry potkávám jenom dva. Po cca. hodině už jdu raději platit a pomalu abych se přesouval na Baker Street, odkud mi jede National Express na letiště a ještě chci dojít pozdravit Sherlocka.

Při čekání na boarding si všímám pár lidí co se mnou letěli ráno, takže jedinej jsem v Londýně na otočku nebyl. Jinak při letu se nic zvláštního, akorát místo okýnka jsem si vylosoval v aplikaci Ryanairu sedadlo uprostřed, takže jsem trošku trpěl. Ještě k tý aplikaci Ryanairu. Ráno když jsem se odbavoval, tak jsem měl v aplikaci oba BP. Potom co jsem prošel přes gate, kde jsem si odpípl boarding pass, tak jsem aplikaci zavřel. Když jsem chtěl ukázat BP při nástupu na palubu, tak už tam ale boarding pass nebyl (tak nevím jestli ten BP z aplikace zmizí po plánovaném čase odletu?)..

Likes:
1 0
Views:
431
Article Categories:
Magazin

All Comments