WizzAir mění zavazadlovou politiku

Nízkonákladovka WizzAir dnes oznámila změnu v zavazadlové politice, samozřejmě k horšímu. Od 1. listopadu 2018 si na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm (do teď to bylo 55x40x23 cm).

Pokud si na palubu letadla budete chtít vzít i příruční zavazadlo standardních rozměrů, tak je třeba si zakoupit Wizz Priority (na palubu si pak můžete vzít jak malé příruční 40x30x20 cm, tak i velké 55x40x23 cm). Wizz Priority lze zakoupit od 5 EUR.

Nebo si můžete připlatit 7 EUR a vzít si zavazadlo do 10 kg, které necháte odbavit na check-in přepážce.

Pokud jste si zakoupili letenky do 10. října a letíte po 1. listopadu 2018, tak WizzAir vám nabídne odbavené zavazadlo do 10 kg zdarma. Pokud jste si zakoupili odbavené zavazadlo do 10 kg, tak vám WizzAir poskytne Wizz Priority.

Likes:
0 0
Views:
4
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

všechny komentáře

  • mikiqex

    To jsou tytéž změny, které Wizz oznámil již někdy v srpnu, ne? Určitě si vzpomínám na výšku 40 cm, protože jsem zrovna vybíral nový cestovní batoh 🙂

  • Myslím že v srpnu podle stránek happyfly to bylo toto: Zdarma příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm, které ale musíte nechat odbavit jako odbavené zavazadlo na check-in přepážce na letišti. Pokud mate zavazadlo které se vejde do rozměrů 40x30x18 cm, tak si ho můžete vzít na palubu a nemusíte nechat odbavovat. Pokud si zakoupíte WIZZ Priority, tak si na palubu můžete vzít jak velké příruční zavazadlo, tak i to malé.

  • mikiqex

    Takže jestli to správně chápu, „akorát“ zrušili možnost zavazadlo 55x40x23 nechat zdarma odbavit.

  • Nee, zrušili prostě standardní příruční zavazadlo. Takže jestli nelétáš s kabelkou, tak musíš připlatit.