Wizz Air chystá dceřinou společnost se základnou na letišti v Abu Dhabi

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air dnes oznámila, že se chystá vstoupit na trh lowcostů na Středním východě. Letecká společnost se dohodla s Abu Dhabi Developmental Holding Company (ADDH) na založení nové nozkonákladové společnosti Wizz Air Abu Dhabi. Společnost by měla zahájit svou činnost již v druhé polovině roku 2020.

Letecká společnost, která by měla zahájit lety v druhé polovině roku 2020 uvedla, že její nová dceřiná společnost se ze začátku zaměří na spojení k existující síti dopravce v Evropě. V dalších fázích by se chtěla dostat na trhy jako Indie, Afrika a zbytek Středního východu.

Jedná se tak už o třetí projekt nízkonákladových společností ve Spojených arabskcýh emirátech. Už dříve bylo oznámeno, že indická nízkonákladová společnost Spicejet se chystá otevřít nový hub na letišti Ras al Khaimah a letecké společnosti Etihad a Air Arabia spolu chystají novou nízkonákladovku Air Arabia Abu Dhabi.

Pokud všechny plány vyjdou, tak v této malé zemi bude působit sedm leteckých společností. Emirates, flydubai, Etihad, Air Arabia, Air Arabia Abu Dhabi, Wizz Air Abu Dhabi a Spicejte.


Likes:
1 3
Views:
453
Article Categories:
Magazin