Wizz Air obnoví od začátku května lety z Vídně

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air plánuje v příštím týdnu obnovit lety z Vídně. Jednatel firmy Wizz Air, Stephen Jones, to řekl v pátek na videokonferenci s novináři ve Vídni. Letecká společnost má v úmyslu nabídnout letecké spojení do přibližně 20 destinací po celé Evropě, včetně Milána, Valencie a Tel Avivu, navzdory rozšířeným cestovním omezením zavedených kvůli pandemii koronaviru.

Počet linek a frekvencí letů bude zpočátku výrazně omezen. Do provozu má být zařazeno necelých 10% z celkové flotily letadel. Jones očekává, že ceny za letenky budou nastaveny na nižší ceny, kvůli malé poptávce po letech. Vyvrátil také spekulaci o zavádění blokování prostředního sedadla. „To by byla ztráta třetiny tržeb,“ řekl Jones.

Wizz Air předpokládá, že trh bude stimulován velmi nízkými cenami za letenky a proto slibuje pokračování cenové války na letišti ve Vídni.

Maďarská nízkonákladová společnost tímto oznámení vyvijí tlak na své konkurenty Laudamotion a Austrian Airlines, kteří momentálně mají všechna letadla na zemi a neprovozují žádné lety. U Laudamotion je přerušení provozu až do dalšího oznámení a u Austrian Airlines je pozastavení letů do 17. května 2020.

 

Likes:
0 0
Views:
633
Article Categories:
Magazin