Wizz Air chce létat na londýnské letiště Gatwick

Maďarská nízkonákladová letecká společnost se snaží využít situace a expandovat ve všech směrech. Podle šéfa maďarské nízkonákladové letecké společnosti by chtěl Wizz Air otevří další základnu ve Velké Británii a to konkrétně na letišti Londýn Gatwick. Společnost tak chce využít výhodu že většina leteckých společností je momentálně uzemněna a vytvořit si výhodnou startovací pozici.

Letiště Londýn Gatwick je druhým největším letištěm ve Velké Británii, první příčku zaujímá hlavní londýnské letiště London Heathrow. Co se týče v porovnání s evropskými letišti, tak na tom je také skvěle, v roce 2019 obsadilo desátou příčku co se týče počtu odbavených cestujících. Za rok 2019 bylo odbaveno přes 46,5 milionu cestujících.

Proč Wizz Air a Londýn Gatwick

Londýn Gatwick je jedním z největších leteckých hubů v Evropě, ale co se týče nákladů, tak ty jsou oproti Londýn Heahrow velmi nízké. Proto toto letiště využívají ve velkém nízkonákladové letecké společnosti easyJet, Norwegian nebo TUI Airways. Wizz Air také ucítil velkou šanci se na tomto letišti prosadit, jelikož nedávno letecká společnost Virgin Atlantic oznámila, že se z tohoto letiště stahuje a tak zde budou volné sloty pro další aerolinky. To samé by se mohlo stát u British Airways, která toto letiště také využívá a přemýšlí také o odchodu z tohoto letiště.

Aktuálně Wizz Air má základnu na letišti Londýn Luton, které je až čtvrtým největším letištěm, které obsluhuje oblast Londýna. Takže základna na letišti Gatwick by se Wizz Air jistě hodila.

Expanze Wizz Air na všech trzích

Maďarský lowcost za poslední týdny stihl představit plno překvapivých zpráv i za současného stavu letecké dopravy. Od července ohlásil další expanzi na letišti ve Vídni, kde přidá dalších osm nových destinací. Nová nízkonákladovka v Abu Dhabi, Wizz Air Abu Dhabi, odhalila prvních pět destinací, kam bude létat. Od července se také chystá otveření nové základny v ukrajinském Lvovu  a s tím i sedm nových linek.

Likes:
1 0
Views:
296
Article Categories:
Magazin