Wizz Air Abu Dhabi se chystá vzlétnout – Prodává zpáteční letenky za 11 Kč

(Image: Abu Dhabi Airport) Navzdory přetrvávající pandemii COVID-19 začne nízkonákladová společnost Wizz Air Abu Dhabi 15. ledna 2021 provoz základny v Abu Dhabi. Inaugurační let proběhne z letiště Abu Dhabi do řeckého hlavního města Athény. Původně se plánovalo spuštění nové letecké společnosti na minulé léto. Plány byly pozastaveny kvůli přetrvávající pandemii koronaviru a zničujícímu vlivu, který měla na leteckou dopravu.

Oznámení o novém spuštění přichází krátce poté, co emirát Abu Dhabi oznámil zmírnění restrikcí vstupu pro mezinárodní cestující z 16 zelených zemí. Cestující z těchto zemí nebudou muset do karantény, ale budou muset absolvovat test PCR. Šestý a dvanáctý den po vstupu následuje další PCR test.

Aerolinka nabídne ze začátku spojení z Abu Dhabi do 12 destinací. První linka bude již zmíněná linka do Athén 15. ledna. Následovat budou linky do Jerevanu, Sofie, Larnaky, Alexandrie, Kutaisi, Soluně, Budapešti, Katowic, Bukurešti, Kluže a Oděsy.

  • Budapešť (od 2. února 2x týdně)
  • Katowice (od 2. února 2x týdně)

Flotilu společnosti Wizz Air Abu Dhabi nyní tvoří čtyři letouny Airbus A321neo. Do budoucna má aerolinka ambiciózní plány rozrůst se do roku 2035 na flotilu stovky letadel Airbus 321neo.

Letecká společnost před malou chvílí spustila akci, letenky od cca. 6 Kč za jeden směr. Bohužel zmizelo to rychlostí blesku, že jsme i my nejrychlejší letenkáři z České republiky, měli velký problém zareagovat.

Likes:
1 0
Views:
898
Article Categories:
Magazin