Výlet do městečka Hallstatt a treking okolo Gousausee

Jste z jihu Čech a přemýšlíte kam se vydat na víkend nebo třeba jenom na jednodenní výlet, tak to by vás mohlo oslovit Horní Rakousko. Za jeden den stihnete například zajet si prohlédnout světoznámé městečko Hallstatt, které se nachází v Solné komoře a je zapsané ve Světovém dědictví UNESCO. Pokud do města dorazíte ještě dopoledne, tak se vyhnete tomu největšímu náporu asijských turistů, u kterých je městečko extrémně oblíbené. Dokonce tak, že v Číně se nachází přesná kopie 1:1 tohoto rakouského městečka. (odkaz na video z čínského Hallstattu zde)

S parkováním v dopoledních hodinách není problém, nachází se zde dvě placená parkoviště. Bohužel pokud přijedete odpoledne o víkendu, tak si pravděpodobně počkáte.

V centru můžete posedět na zahrádce a dát si něco k pití nebo k jídlu, ceny nejsou nijak přestřelené. Ale počítejte s tím, že skoro v celém Hallstattu nepřijímají platební karty (parkování lze zaplatit kartou a v místní sámošce lze platit kartou od určitě částky).

Výhled z terasy nad městem

Prohlídka městečka vám zabere 1-3 hodiny, takže pak ještě je čas vyrazit do přírody na nějaký trek. Stačí přejet z Hallstattu ke 20 kilometrů vzdálenému jezeru Gosausee. Před příjezdem k jezeru je několik parkovišť, to nejblíže k jezeru bude pravděpodobně úplně plné, takže volte ty dřívější. Parkování je zdarma.

Od jezera Gosausee můžete vyrazit na 1,5 hodinový trip k Hinterer Gosausee, které se nachází přímo pod Hoher Dachstein. Cesta nazpět pak zabere z kopce 45-60 minut. Na cestu si akorát vezměte sportovnější botasky a něco k pití.

Pohled od Vorderer Gosausee na Dachstein a Gosauský ledovec

Všechno se to dá v klidu zvládnout za jeden den. Nezapomeňte, že budete potřebovat dálniční známku na rakouské dálnice.

Likes:
2 0
Views:
2591
Article Categories:
Průvodce

All Comments