Víza do Indie – Jak získat elektronická víza a jaká je cena?

Pokud budete cestovat do Indie, tak budete potřebovat elektronická víza do Indie. Tzv. e-Visa si vyřídíte prostřednictvím internetu. Začátkem října 2019 přichází i příjemná zpráva z Indie a to, že cena za tyto víza se o dost snižuje. Stará cena, kterou jste museli platit za e-vízum byla cca. 50 USD, nyní zaplatíte o více než polovinu méně.

Nově se víza dělí na víza na hlavní sezonu a mimo sezonu. Platnost víz je 30 dní.

Víza na cesty mezi dubnem a červnem vás vyjdou jen na 10 USD. Víza na cesty mezi červencem a lednem vyjdou na 25 USD. Jedná se o dvoustupová víza. Vícevstupové vízum na rok pak vyjde na 40 USD (Jeden pobyt ale může byt v Indii vždy max 90 dní). Platí jak pro cestovatele z 🇨🇿, tak i z 🇸🇰.

O elektronické vízum žádejte nejméně 4 dny před odletem do Indie. K žádosti budete potřebovat vaše údaje, údaje o vašem cestovním pasu, adresa, údaje o rodině, místa co se chystáte navštívit, atd. Dále bude nutné nahrát pasovou fotku v digitální podobě a kopii hlavní stránky pasu v pdf. Vzor žádosti si můžete prohlédnout zde.

Na e-Tourist Visa můžete vstoupit do Indie na 28 mezinárodních indických letištích. Je mezi nimi Dillí, Goa, Bombaj, Chennai, Kochi, Varanasi, Port Blair a další. Celý seznam naleznete zde.

Jediná oficiální stránka na které můžete požádat o elektronická víza do Indie je níže uvedená: