Jak bude vypadat budoucnost Virgin Atlantic? Bez jumb a 3150 zaměstnanců


Britská letecká společnost Virgin Atlantic včera vydala zprávu s názvem „Our post-Covid19 future„, která přináší zásadní změny, které se budou udávat u této společnosti. V reakci na žávažný dopad pandemie koronaviru na globální ekonomiku bude nucena škrtat ve všech svých svérách, aby snížila náklady a ochránil co největší počet pracovních míst. Virgin Atlantic nadále zkoumá všechny dostupné možnosti, jak získat další externí financování.

Vyřazení letounů Boeing 747-400

Virgin Atlantic s okamžitou platností vyřazuje ze své flotily všechny legendární letouny Boeing 747-400, kterých měl ve své flotile celkem sedm. Vyřazení těchto letounů se tak urychlilo, jelikož v plánu bylo postupné vyřazovaní do konce roku 2021. Průměrný věk flotily Boeingů 747 u Virgin Atlantic byl 20 let. Nejstarší letadlo s registrací G-VAST mělo 22 let, nejmladší pak 18. Většina těchto letadel nyní parkuje na letišti v Manchesteru. První komerční let těmito letadly zahájil Virgin Atlantic v roce 1984 s letadlem Boeing 747-200.

Source: Virgin Atlantic

Letiště Londýn Gatwick

Kvůli krizi bude muset společnost opustit jednu ze svých tří základen ve Velké Británii. Opustí letiště Londýn Gatwick a bude provozovat lety pouze z Londýna Heathrow a Manchesteru.

Prouštění 3150 zaměstnanců

I kdyz se Virgin Atlantic snaží udržet co nejvíce pracovncíh míst, tak je nucen ke zmírnění ztrát propustit 3150 zaměstnanců ze všech funkcí. Společnost aktuálně zaměstnává něco okolo 9000 lidí.

Likes:
0 0
Views:
488
Article Categories:
Magazin