Vietravel Airlines – Nová letecká společnost ve Vietnamu

Vietnam má oficiálně od včerejška šest leteckých společností. Šestou leteckou společností se stala aerolinka Vietravel Airlines. Na sobotním slavnostním zahájení nové letecké společnosti, aerolinka převzala od zástupce vedoucího úřadu pro civilní letectví ve Vietnamu, AOC osvědčení leteckého provozovatele, která umožňuje letecké společnosti zahájit komerční provoz v tomto odvětví.

Letecká společnost bude mít sídlo na letišti Phu Bai Airport, které se nachází u města Hue ve středním Vietnamu. První linky budou otevřeny do Hanoje a Ho Či Minova Města. V nadcházejících měsících pak budou otevřeny linky do Nha Trang, Van Don, Da Nang a Da Lat. Vietravel, přední společnost v oblasti cestovního ruchu, v současné době vlastní jedno letadlo A321 a očekává se, že na začátku roku 2021 obdrží další dvě.

Letecká společnost v současné době zaměstnává přibližně 200 pilotů a letušek a v budoucnu se chystá zvýšit flotilu na 30 letadel, aby se připravila na mezinárodní provoz. Předpokládá cesty do dalších zemí ASEAN, konkrétně do Thajska a Singapuru.

Pokud jde o ceny letenek, pan Bien uvedl, že orientace je hybridní letecká společnost (hybrid mezi nízkonákladovými a tradičními modely), takže cena bude mezi Vietjet a Bamboo Airways.

Image: Vietravel Airlines

Image: Vietravel Airlines

Image: Vietravel Airlines

Likes:
2 0
Views:
419
Article Categories:
Magazin