Vietnam otevřel nové letiště v blízkosti UNESCO památky Ha Long Bay

Ve Vietnamu bylo otevřeno nové letiště, které se nachází v blízkosti UNESCO památky Ha Long Bay. Cestovatelům tak přibude další rychlá možnost, jak se k této přírodní památce dostat. V blízkosti zátoky Ha Long Bay se nachází nyní dvě letiště. Prvním je Cat Bi Airport, které je vzdálené 66 kilometrů. Druhým a novým letištěm je letiště Van Don(VDO), které se nachází v okrese Vân Đồn a je vzdálené 45 kilometrů od zálivu.

Úřad civilního letectví ve Vietnamu uvádí, že stavba letiště vyšla na 321 milionů dolarů. Letiště je schopné odbavit až 2,5 milionu cestujících za rok. V první fázi je možné na letišti odbavovat čtyři letouny současně a v roce 2030 se počítá až se sedmi. Dráha je dlouhá 3.600 metrů, takže zde můžou přistávat i widebody letouny jako Boeing 787, Boeing 777 nebo Airbus A350.

Mezi prvními dopravci, kteří na toto letiště budou provozovat své lety, jsou Vietnam Airlines a od 20. ledna 2019 také VietJet Air. Obě společnosti sem budou létat z Ho Či Minova Města.

První let Vietnam Airlines na Van Don Airport

ZDROJ: www.facebook.com/VietnamAirlinesGlobal

Zpáteční letenky se dají pořídit u Vietnam Airlines za cca. 95 EUR ten nejlevnější tarif. U VietJet dáte za dlouho dopředu koupenou zpátečku cca. 78 USD. Letenky bude možné rezervovat i přes momondo, akorát momentálně žádný prodejce letenek nemá toto letiště ještě zanesené v systémech.

RezervovatHo Či Minovo Město(SGN) – Van Don(VDO) – Ho Či Minovo Město(SGN)

 

Likes:
0 0
Views:
166
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments