V neděli začíná letní letový řád a přinese na pražské letiště několik nových linek

V neděli 31. března 2019 začne na letišti Václava Havla Praha letní letový řád. V letním letovém řádu bude nabízet přímá letecká spojení z Prahy hned 69 dopravců. Létat se bude do 162 destinací v 54 zemích světa. Z toho bude 16 linek tzv. dálkových.

„V rámci letního letového řádu zahájí na Letišti Václava Havla Praha provoz celkem čtyři noví dopravci, z toho hned dva na dálkových linkách. Jde o potvrzení, že se nám dlouhodobě daří motivovat stále větší množství leteckých společnosti k otevírání nových linek z Prahy, což v konečném důsledku znamená širší nabídku leteckých spojení pro cestující,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Na letišti se objeví hned čtyři nový dopravci. Na lince z Prahy do Casablanky začne od 2. dubna létat letecká společnost Air Arabia Maroc. Od 6. června se pak cestovatelé mohou těšit na novou linku United Airlines z Prahy do New Yorku. Dalším novým dopravcem bude Sun Express, který bude létat z Prahy do turecké Antalye. Poslední novou leteckou společností na letišti v Praze bude kazašská letecká společnost SCAT Airlines, která bude létat od 2. června mezi Prahou a kazašským hlavním městem Nursultan.

Mezi další novinky, které budou poprvé provozovány z Prahy, budou patřit nové linky nízkonákladovky Ryanair do Bari, Billundu, Bournemouthu, Goteborgu, Kodaně, Marseille, Pescary, Rigy, Stockholmu, Benátek(Treviso), Zadaru a na Mallorcu. V září odstartuje novou linku španělský Vueling, který bude nově létat z Prahy do Florencie. Poslední novinkou bude linka nízkonákladovky Volotea z Prahy na Sardínii do Cagliari od 16. června.

Jako minulý rok budou v letním řádu létat linky Air Canada Rouge z Prahy do Toronta, Air Transat do Montrealu, American Airlines do Philadelphie a Delta Airlines do New Yorku.

Bohužel se letiště ale také s některýma linkama v létě rozloučí. Nízkonákladovka Norwegian přestane létat mezi Prahou a Helsinkama a Goteborgem a neobnoví ani letní linku do Bergenu a Stavangeru.

Likes:
0 1
Views:
363
Article Categories:
Magazin