Na celém světě je již uzemněna téměř jedna třetina všech osobních dopravních letadel

Podle analytické společnosti Cirium, která denně kontroluje data o uzemněných letadlech leteckých společností, je na celém světě momentálně uzemněna téměř jedna třetina všech osobních dopravních letadel.

Podle posledních údajů z 26. března 2020, bylo staženo z provozu více než 7.500 letadel, toto číslo se neustále zvyšuje a míří pomalu k mezníku jedné třetiny (což odpovídá přibližně 8.800 letadlům). Jen za poslední den přibylo okolo 900 širokotrupých, úzkotrupých a regionálních letadel.

Do výše uvedených čísel je také započítán malý počet letadel, který se naopak vrácí do provozu v Číně. Za posledních sedm dní bylo v Číně navráceno na nebe téměř 100 letadel čínských leteckých společností. Čínské společnosti se aktuálně blíží k milníku 3.000 letadel v provozu.

Source: Cirium.com

A kde se taková letadla parkují? Například Delta Air Lines, která patří k největším společnost na světě, začala parkovat svá letadla na ranvejích na mezinárodním letišti v Atlantě. Delta Air Lines má ve své flotile okolo 1.340 letadel. Další letadla začala uzemňovat v Mohavské poušti na letišti Victorville, kde jsou pro uskladňování letadel výborné povětrnostní podmínky.

Delta Air Lines v Mohavské poušti

American Airlines na letišti Tulsa International Airport

Likes:
0 0
Views:
556
Article Categories:
Magazin