USA prodloužilo zákaz cestování ze zemí Schengenu, Velké Británie a Irska

Donald Trump s účinností od 26. ledna 2021 zrušil zákaz cestování z 26 zemí Schengenu, Velké Británie a Irska. Nový prezident USA, Joe Biden, ale toto zrušení zrušil a nadále platí, že cestující, kteří pobývali v poslendích 14 dnech v zemích Schengenu, Velké Británie a Irska, nesmí vstoupit do USA (kromě některých výjimek).

Zdroj: Bílý dům

Zákaz se bude týkat také cestujících z Brazílie a Jihoafrické republiky, kde platí to samé a pokud se člověk v posledních 14 dnech nacházel na území těchto států, nesmí cestovat do USA.

Cestovní omezení do / z USA byla zavedena již na jaře 2020 s cílem omezit síření viru COVID-19 do USA. Zákaz cestování pro cestující z Velké Británie do USA začátkem roku způsobil, že velká část celosvětového leteckého trhu zmizela ze dne na den. Což tvrdě zasáhlo mnohé americké i evropské aerolinie, které jsou ve velmi špatné finanční situací, jako například aerolinka Norwegian. Mnohé lety nyní letecké společnosti provozují hlavně kvůli dopravě carga.

Stále platná cesta jak se dostat do USA, i když jste češi, slováci, maďaři, tak platí to, že posledních 14 dní musíte strávit v zemích mimo Schengen a ostatní zakázené. Bohužel se do toho počítá i jen tranzit na evropském letišti, takže pokud poletí z Dubaje přes Frankfurt do New Yorku, tak tranzit ve Frankfurtu na letišti se počítá jako fyzický vstup na území Schengenského státu. Takže jediná schůdná cesta je třeba přímý let z Dubaje do New Yorku nebo třeba letět na 14 dní do Střední Ameriky.

Likes:
3 0
Views:
609
Article Categories:
Magazin