TOP 8 věcí které musíte v Kodani navštívit

Ještě než se pustíme na tipy co navštívit v Kodani, tak tady malé info jak se tam dostat a třeba k dopravě. Nejlevnější způsob jak se dostat do Dánska je využít pravidelné linky Ryanairu z Prahy do Kodaně. Z Prahy je také možnost využít ještě letecké společnosti ČSA. Vzhledem k tomu, že tyto dvě společnosti nabízejí docela dobré časy odletů, tak se dá naplánovat jednodenní výlet z Prahy do Kodaně za cca. 1.200 Kč, bez nutnosti platit hodně vysoké částky za ubytování. Příklad jednodenního výletu si můžete prohlédnout zde(klik).

K vyhledání levných letenek do Kodaně můžete využít vyhledávač Kiwi.com(klik).

Jak se dostat z letiště do centra? Jednoduše metrem. Lístek z letiště do centra na stanici Kongens Nytorv vyjde na 36 DKK (takže tam a nazpátek to je 72 DKK). Takže stojí za zvážení, jestli se nevyplatí zakoupit City Pass Small na 24 hodin za 80 DKK. Tento pass opravňuje k neomezenému cestování autobusy, tramvajemi a metrem po dobu 24 hodin. Info zde(klik)

1. Malá mořská víla

Kdo nenavštíví toto místo jakoby v Kodani nebyl. Jedná se o nejznámější symbol hlavního dánského města. Bronzová socha Malé mořské víly se nachází na promenádě Langelinie a je inspirována stejnojmennou pohádkou od dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Jinak pokud máte rádi hydroplány, tak terminál pro hydroplány se nachází pár metrů od této sochy. Letecká společnost NORDIC Seaplanes odtud provozuje pravidelnou linku mezi Kodaní a Aarhusem.

Kodaň - Malá mořská víla

2. Starý přístav Nyhavn

Nyhavn byl původně rušný obchodní přístav, kde kotvily lodě z celého světa. Uličky po stranách kanálu byly plné námořníků, prostitutek a barů. Dnes je tento přístav zrekonstruován, nachází se zde nově zrekonstruované staré budovy a námořníky, prostitutky a bary, vyměnily restaurace a kavárny, kde si místní a turisté vychutnávají kávu, pivo nebo něco dobrého k snědku.

Kodaň - Nyhavn Kodaň - Nyhavn

3. Citadela Kastellet

Kastellet je jedním z nejlépe dochovaných hradů v Severní Evropě. Budovy které se nachází uvnitř citadely jsou nyní využívány jako vojenské kasárny a kanceláře, ale oblast je přístupná veřejnosti. Místo je vyhledáváno hlavně pro procházky a jogging.

Kodaň - Kastellet Kodaň - Kastellet

4. Strøget

Největší nákupní oblast najdete okolo pěší zóny Strøget, která se řadí mezi jednu z nejdelších pěších ulic v Evropě. Pěší zóna se táhne od Kodaňské radnice až po The King’s New Square a je dlouhá 1,1 kilometru. V této ulici najdete jak drahé značky jako Prada, Louis Vuitton, Hermés nebo Boss, tak i finančně dostupnější jako HM, Zara nebo Vero Moda.

Strøget - Kodaň

5. Palác Amalienborg

Pokud chcete poznat královskou historii a vidět současné sídlo dánské královské rodiny, tak si nenechejte ujít palác Amalienborg. Každý den můžete zažít na náměstí před palácem střídání stráží, které se koná ve 12:00.

Amalienborg Palace

6. City Hall Tower

Radniční věž je jednou z nejvyšších budov v Kodani. Za poplatek 40 DKK je možné i tuto necelých 106 metrů vysokou věž navštívit. Návštěva lze jen v určitou hodinu a to v Pondělí až pátek v 11 a ve 14:00 a v sobotu v pravé poledne.

7. Nyboder

Historické řádové domy s jedním velkým výrazným rysem a to žlutou barvou. Tyto žluté nekonečně se opakující domy nechal vystavět král Christian IV., pro námořníky a jejich rodiny.

Kodaň - Nyboder Kodaň - Nyboder

8. Kolo

Život v Kodani se žije v sedle kola. Každý má kolo a jezdí na kole. V Kodani se jezdí na kole až už je slunce, déšť nebo sníh. Takže pokud chcete zažít místní způsob života, musíte si prostě půjčit kolo 🙂

Kodaň Kodaň

Likes:
5 1
Views:
7266
Article Categories:
Průvodce