SunExpress Deutschland ukončí provoz a zamíří do likvidace

Německá letecká společnost SunExpress Deutschland ukončí provoz. Rozhodnutí padlo na dnešním setkání akcionářů, kde bylo rozhodnuto o ukončení provozu SunExpress Deutschland, která je dceřinou společností SunExpress. Provoz bude spojen pouze do jednoho společného podniku, kterým bude samotný SunExpress, který se bude zaměřovat na prázdninové lety z Německa, Rakouska a Švýcarska do Turecka a na vnitrostátní lety po Turecku.

SunExpress je společným podnikem leteckých společností Lufthansa a Turkish Airlines. SunExpress Deutschland byla dceřinou společností se základnou na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Provozovala také lety i z jiných německých letišť jako Lipsko, Mnichov, Stuttgart, Dusseldorf, Hannover a Kolín nad Rýnem. Cílové destinace byly v Turecku, Bulharsku, Egyptě, Španělsku a dalších zemí. Kromě toho také provozovala lety pro Eurowings na dálkových linkách do Bangkoku, na Jamajku nebo Barbados. Češi si tuto aerolinku budou určitě pamatovat kvůli levným letenkám z Lipska na Kanárské ostrovy nebo z Prahy/Mnichova do Bangkoku.

Flotila SunExpress Deutschland se skládala celkem z dvaceti dopravních letadel, 13 Boeingů 737-800 doplňovalo 7 Airbusů A330-200. Kvůli zastavení provozu přijde o práci 1200 zaměstnanců.

Likes:
0 0
Views:
285
Article Categories:
Magazin