SkyUp (PQ) – letenky, zavazadla, odbavení

SkyUp

Základní informace o společnosti SkyUp

Nízkonákladová letecká společnost SkyUp je poměrně mladá společnost, která byla založena v roce 2016 na Ukrajině a svůj provoz zahájila v květnu 2018. Ve své flotile má 8 letounů typu Boeing 737 a objednávku na 5 letounů Boeing 737 MAX. Lety provozuje z letišť v Kyjevě, Charkově, Lvovu a Oděse.

IATA zkratka je PQ a ICAO kod SQP

Kam můžete letět s touto společností z České republiky

Od října 2019 nabídne tento ukrajinský low-cost hned tři nové linky z České republiky na Ukrajinu. Bude létat z Prahy do Lvova a Charkova a také z Pardubic do Kyjeva.

Praha – Charkov (2x týdně)
Praha – Lvov (2x týdně)
Pardubice – Kyjev (3x týdně)

Cestovní třídy, které nabízí SkyUp

Tento low-cost nabízí pouze cestovní třídu Economy.

Zavazadlová politika u společnosti SkyUp

Nejlevnější letenky u SkyUp zakoupíte v tarifu Basic, který obsahuje pouze odbavené zavazadlo do 7 kg + nějaká maličkost jako deštník, kabát nebo kniha (nebo pro děti můžete vzít cestovní kolébku nebo golfky). V nabídce jsou pak ještě dva další tarify Standard a Flex.

Další tarify:

Basic – pouze příruční zavazadlo do 7 kg + věc jako deštník, kabát nebo kniha

Standard – příruční zavazadlo do 7 kg + věc jako deštník, kabát nebo kniha, odbavené zavazadlo do 23 kg, změna data letenky za poplatek

Flex – příruční zavazadlo do 7 kg + věc jako deštník, kabát nebo kniha, odbavené zavazadlo do 23 kg, změna data zdarma, zrušení letenky za poplatek

Přikoupení odbaveného zavazadla do 23 kg k tarifu Basic vás vyjde na cca. 650 Kč/jeden směr (je možné přikoupit až 4 odbavená zavazadla). Další možnost je přikoupení odbaveného zavazadla do 32 kg, které vyjde na cca. 1.040 Kč/jeden směr.

Pokud si budete chtít vybrat místo v letadle tak cena začíná na částce od 94 Kč. Jídlo lze přikoupit pouze na trasách z Kyjeva a do Kyjeva. Pokud si budete chtít vzít například lyže nebo jinou podobnou věc, tak cena za odbavení je stejná jako za kufr do 23 kg a to 650 Kč/za směr.

Nabídka jídla a pití, které si můžete zakoupit na palubě letadla zde(klik).

Odbavení

Odbavení je momentálně možné pouze na letišti zdarma. Přepážky se otevírají 2-3 hodiny před odletem.

Zábavní systém a internet na palubě

Momentálně tato společnost nenabízí zábavní systém nebo wifi na palubách svých letadel.

Novinky z happyfly.cz o letecké společnosti SkyUp

Pár obrázků jak to vypadá na palubách letounů SkyUp