Sky Garden nejvýše položená veřejná zahrada v Londýně

O Sky Garden

Sky Garden je nejvyšší položenou veřejnou zahradou v Londýně. V překladu nebeská zahrada, se nachází v mrakodrapu s názvem 20 Fenchurch Street. Zahrady se rozprostírají ve třech nejvyšších patrech mrakodrapu a nabízejí 360° výhled na Londýn. Nachází se zde také venkovní terasa, která je za pěkného počasí otevřena.

Vstup

I když je Sky Garden veřejnou zahradou, je třeba si rezervovat vstupenky, které jsou zdarma. Háček je v tom, že i 2-3 týdny dopředu bývá všechno vyrezervované. Takže je to třeba sledovat a jakmile se otevřenou termíny na vaše data návštěvy, tak rezervovat. Vstupenky rezervujte zde: https://skygarden.london/booking

Co dělat ve Sky Garden

Kromě krásného výhledu na Londýn, nabízí také Sky Garden restauraci, bary a také si sem můžete zajít zacvičit jógu. Lekce jógy začínají v 6:30 ráno za východu slunce a můžete je spojit i se snídaní. Cena lekce je 10 GBP.

Jak se dostat ke Sky Garden

Mrakodrap 20 Fenchurch Street se nachází cca. 400 metrů od stanice metra Monument Station. Vstup do Sky Garden je z postranního vchodu. Ale můžete se sem dostat i krátkou procházkou (cca. 10 minut) od Tower Bridge.

Instagram fotky

Sky Garden je častým námětem fotek na instagramu. Mezi nejoblíbenější fotky patří fotka ze schodiště, kde je ale zapotřebí dvou lidí. Fotograf musí vyjít po schodech nahoru a dojít ke vchodu do restaurace, odkud je krásný výhled na schodiště s pozadím Londýna.

Sky Garden - Londýn

Uvnitř zahrad, v popředí můžete vidět venkovní terasu

Sky Garden - London

Foto z venkovní terasy

Výhled na Londýn

Výhled na Londýn z jedné strany

Sky Garden Londýn

Pohled na The Shard

Likes:
2 0
Views:
1284
Article Categories:
Průvodce