Singapore Changi Airport (SIN)

Letiště Singapore Changi Airport se nachází 17 kilomterů od centra Singapuru. Toto letiště od roku 2013, získává každoročně ocenění za nejlepší letiště na světě. Základnu na tomto letišti mají letecké společnost Singapore Airlines, SilkAir, Scoot, Tigerair a Jetstar Asia. Toto letiště má tři terminály T1,2,3. Mezi terminály se můžete pohybovat jak pěšky, tak můžete využít i SkyTrain (jezdící vláček mezi terminály – jezdí od 5 ráno do 2:30 ráno). V druhé polovině roku 2017, se chystá otevření nového Terminálu 4.

  • Nový terminál T4 (celý článek zde)

Pokud vás čeká na tomto letišti dlouhé čekání, nemusíte vůbec zoufat, že se budete nudit. Toto letiště nabízí plno zajímavých služeb a aktivit.

Nejprve začneme zahradami. Na letišti se nachází několik zahrad. Kaktusovou zahradu naleznete na T1 v neveřejné části letiště, Slunečnicovou a dále orchidejovou zahradu, naleznete na T2 v neveřejné části letiště. Zahradu s motýly pak naleznete na T3 v neveřejné části letiště.

V neveřejné části letiště na Terminálu 1 a 2, naleznete promítací sály, kde se můžete zdarma dívat na promítané filmy.

Velkým lákadlem určitě bude bazén na střeše Terminálu 1 v neveřejné části. Vstup je zpoplatněn 290 Kč, otevírací doba bazénu je od 6 do 12 v noci.

Dále na letišti naleznete různé druhy výstav umění, relaxační zóny, herní koutky s Xbox nebo PlayStation (Terminál 2), další zahrady a další.

Pokud je váš přestup delší jak 5,5-6 hodin, tak můžete také využít zdarma organizovaný výlet do Singapuru (více naleznete zde).

Zdarma neomezeně

Otevřeno 24 h

Úschovnu zavazadel najdete všech terminálech. (cena za 24hodin za malé zavazadlo 190 Kč, velké pak 283 Kč)

Ano, ale placené. Například Ambassador Transit Hotel na Terminálu 2 nabízí sprchu(ručník, mýdlo atd) + nealko drink za 273 Kč

Z Prahy na toto letiště nelétá žádná společnost. Akční ceny s přestupem podle posledních akcí, se pohybují od 10.500 do 12.000 Kč.

Doprava do centra Singapuru:

  • Nejjednodušší cesta je využít vlak z letiště na zastávku Tanah Merah a zde jenom přestoupit na metro do centra (lístek do centra vás vyjde na cca. 28 Kč, záleží na jakou zastávku pojedete)
  • autobus 36A/B – jízdenka stojí okolo 43 Kč (všechny zastávky autobusu naleznete zde)
Likes:
0 0
Views:
1998
Article Categories:
Letiště