Ryanair zveřejnil rekordní nabídku nových letů na letní sezonu 2019

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair dnes oznámil na tiskové konferenci novinky na letní sezonu 2019 v Praze. A většina novinek se týká nových linek a je z čeho vybírat. V Praze přibudou dvě bázovaná letadla, takže celkově tu budou čtyři. Z Prahy bude Ryanair operovat celkem 30 linek. Očekává se okolo 2,1 milionu odbavených cestujících (nárůst o +23%).

Ale teď už k těm novým linkám. Bude se létat:

  • 🇭🇷Zadar – 2x týdně (St a So)
  • 🇩🇰Billund – 3x týdně (Út,Čt a So) ; Kodaň – denně
  • 🇫🇷Marseille – 2x týdně (Po a Pá)
  • 🇱🇻Riga – 3x týdně (Út,Čt a So)
  • 🇸🇪Goteborg – 2x týdně (St a Ne) ; Stockholm(Skavsta) – 3x týdně (Po,St a Pá)
  • 🇬🇧Bournemouth – 2x týdně (Čt a Ne)

Letenky už jsou nyní na stránkách letecké společnosti k zakoupení. Ale zatím spíše jen plánujte a počkejte si na nějakou akci. Částka 1.200 Kč za jeden směr je dost a určitě to půjde dolů.

David O’Brien, obchodní ředitel společnosti Ryanair, k tomu v Praze řekl:

Společnost Ryanair těší, že může rozšířit počet letadel bázovaných v Praze o další dvě a dostat se na celkový počet 4 strojů v rámci našeho zatím nejrozsáhlejšího letního letového řádu, který nabídne spojení na 30 linkách, včetně 15 zcela nových letů do atraktivních destinací jako například Kodaň, Marrákeš nebo Pisa. Celkem tak do/z Prahy přepravíme 2,1 miliónu cestujících a podpoříme růst českých linek, provozu, turistického ruchu i pracovních pozic.

Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, dodal:

„Vítáme rozhodnutí letecké společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy v období letního letového řádu 2019, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje. Spolu s dříve oznámenými novinkami do Ammánu a Marrákeše tak společnost Ryanair významně rozšiřuje možnosti přímých letů pro české cestující a zároveň usnadní dostupnost Prahy a České republiky pro zahraniční návštěvníky z uvedených trhů.“

+ 3 destinace v Itálii, o kterých jste četli včera zde

  • 🇮🇹Treviso, Bari a Pescara

Ryanair otevře nové linky z Prahy do Benátek, Bari a Pescary

 

 

Likes:
0 0
Views:
44
Article Categories:
Magazin

All Comments