Irská nízkonákladovka Ryanair sníží zimní kapacity ze 60 na 40%

Nízkonákladovka Ryanair dnes odhalila své plány na snížení kapacit na zimu od 20%. Místo plánovaných 60% zimního letového řádu bude irský dopravce provozovat pouze 40% svých plánovaných letů z předchozího roku. Děje se tak kvůli zvýšeným letovým omezením, které ukládají vlády evropských zemí. Letecká doprava byla značně omezena do a z velké části střední Evropy, Velké Británie, Irska, Rakouska, Belgie a Portugalska. To způsobilo, že budoucí rezervace mírně oslabily v říjnu, ale podstatně v listopadu a prosinci.

Kapacity tak budou sníženy na 40% a Ryanair očekává, že bude udržovat v zimníl letovém řádu až 65% svých leteckých tras se sníženými frekvencemi letů. Kromě toho se chystá také na zimu uzavřít základy v Corku, Shannonu a Toulouse a výrazně snížit počet bázovaných letadel na letištích v Belgii, Německu, Španělsku, Portugalsku a ve Vídni.

Bohužel velké rušení letů a linek se nevyhnulo ani Praze. Například nedávno zavedená nová linka Praha – Košice je od 20. října zrušena a při náhledu do rezervačního systému, s obnovením linky Ryanair zatím nepočítá. Aerolinka má vypsaný letový řád do října 2021.

Porovnání počtu cestujících a Load Factor

Source: Ryanair

Likes:
0 0
Views:
379
Article Categories:
Magazin