Ryanair požaduje doplatit k zakoupeným letenkám zvýšenou daň

Od 1. dubna 2020 se u letů z Německa zvyšuje kvůli klimatickým aktivistům letecká daň a Rynair bude požadovat po zákaznících doplacení této zvýšené daně. U letů v rámci Evropy se daň zvyšuje ze 7.38 EUR na 13.03 EUR.

Pokud jste si zakoupili letenku s odletem z Německa po 1. dubnu 2020, tak vás Ryanair bude informovat o tom, že je potřeba tento rozdíl doplatit a nebo zvolit druhou variantu a to zrušení letu a navrácení peněz (zdarma).

V přepravních podmínkách je nyní uvedeno: Všichni cestující, kteří nesouhlasí s následným zvyšením daně z letecké dopravy a doplatku, mají možnost zrušit svůj již rezervovaný let do 18. prosince 2019. Pokud tak neučiníte, tak Ryanair si bude účtovat doplatek z vaší platební karty.

4.2.2 Daně, taxy a poplatky uvalené na leteckou přepravu se neustále mění a mohou být zavedeny i po datu provedení vaší rezervace. V případě, že dojde k zavedení nebo zvýšení jakékoli takové daně, taxy nebo poplatku po provedení vaší rezervace, budete je muset před odletem zaplatit (případně doplatit navýšení). V opačném případě se také můžete rozhodnout cestu neabsolvovat a bude vám vrácena celá zaplacená částka. Podobně také, pokud dojde ke zrušení nebo snížení jakékoli daně, taxy nebo poplatky, takže se na vás nebude vztahovat, případně se na vás bude vztahovat nižší částka, budete mít nárok podat k naší společnosti žádost o vrácení rozdílu.

Zdroj: https://www.ryanair.com/cz/cs/uzitecne-informace/centrum-pomoci/podminky/vseobecne-podminky-prepravy1
Likes:
1 8
Views:
4172
Article Categories:
Magazin