Ryanair si objednává dalších 75 letounů Boeing 737 MAX

Ryanair, největší evropská letecká společnost, dnes podepsala pevnou objednávku se společností Boeing na 75 nových letadel Boeing 737 8-200 (pouze jiný název pro Boeing 737 MAX), uvádí to server b737max.eu (kde najdete nejnovější aktuality co se týče tohoto letadla). Společnost tak navyšuje svou objednávku na celkových 210 letadel v hodnotě přes 22 miliard dolarů.

Nyní, když letoun Boeing MAX získal osvědčení FAA pro návrat do provozu, společnost Ryanair očekává, že první dodávky těchto nových palivově úsporných a ekologicky šetrných letadel přijme od začátku roku 2021. Letadla budou dodávána po dobu 4 let, od jara 2021 do prosince 2024.

Letoun Boeing 737 MAX-8200 je „ Gamechanger “ pro zákazníky společnosti Ryanair a evropské zákazníky. Po dodání bude toto letadlo nejvíce bezpečné a nejvíce regulováno v historii letectví. Výkon letadla je výjimečný, protože poskytuje o 8 sedadel víc, přesto spaluje o 16% méně paliva a snižuje emise hluku o 40%. Toto nové letadlo Boeing se 197 sedadly je platformou perfektní velikosti, která umožní společnosti Ryanair v příštím desetiletí rozšířit služby nízkých cen v celé Evropě.

Generální ředitel skupiny Ryanair Michael O’Leary řekl:

Doufáme, že v roce 2021 převezmeme dodávku nejméně 50 těchto letadel, za předpokladu, že Boeing obnoví svou výrobní produkci a dodá je. Dokud bude pandemie Covid-19 snižovat leteckou dopravu, použijeme tato nová letadla k nahrazení některých našich starších flotil Boeing NG, které zůstanou uzemněny, dokud se neobnoví poptávka před Covidem.

Představenstvo a lidé společnosti Ryanair jsou přesvědčeni, že naši zákazníci budou tato nová letadla milovat, budou se těšit z nových interiérů, velkorysějšího prostoru pro nohy, nižší spotřeby paliva a tiššího hluku, ale ze všeho nejvíc budou milovat nižší ceny letenek, které tato letadla umožní společnosti Ryanair nabídnout nejen v roce 2021, ale i v příštím desetiletí,

Likes:
1 2
Views:
204
Article Categories:
Magazin