Ryanair zaznamenal v dubnu pokles cestujících o 99,6%

Nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a Wizz Air zveřejnily statistiky počtu cestujících za měsíc duben 2020. Největší evropská nízkonákladová letecká společnost Ryanair za měsíc duben zaznamenala pokles počtu cestujících o 99,6%, zatímco maďarský lowcost Wizz Air zveřejnil pokles cestujících o 97,6%.

Ryanair

Ryanair uvadí, že za měsíc duben přepravil 40.000 cestujících, oproti stejnému období minulý rok, kdy počet přepravených cestujících byl 13,5 milionu cestujících (z toho 0,5 milionu tvořili cestující na letech nízkonákladové letecké společnosti Laudamotion). V dubnu bylo vypaveno 600 letů, ale včetně repatriačních letů a nákladních letů se zdravotnickým materiálem. Ryanair nepředpokládá, že během května a června se tato čísla budou nějak extrémně zvětšovat.

Source: Ryanair

Wizz Air

Maďarský lowcost Wizz Air s poklesem 97,6% cestujících, hlásí za duben 78,389 přepravených cestujících. Ve stejný čas minulý rok to bylo 3,288,731 cestujících. Obsazenost na letech v dubnu byla okolo 74%. Wizz Air počítá, že v květnu a červnu by mohla čísla pomalu jít nahoru. Letecká společnost ohlásila od 1. května restart několika linek z Vídně a Londýna a také chystá spustit svou novou nízkonákladovou společnost Wizz Air Abu Dhabi.

Source: Wizz Air

Likes:
0 0
Views:
513
Article Categories:
Magazin