Rusko obnoví na konci února lety do Šarm aš-Šajchu a Hurghady

Z ruských letišť se bude opět létat do egyptských letovisek u Rudého moře. Lety budou obnoveny po více než peti letech. Lety mezi Ruskem a Egyptem byly pozastaveny v říjnu 2015 poté, co se letadlo ruské charterové letecké společnosti Metrojet zřítilo po výbuchu bomby na palubě letadla. Letoun Airbus A321 se zřítil krátce po startu z mezinárodního letiště v Šarm aš-Šajchu.

Vzhledem k nevalné bezpečnosti na egyptských letištích, rusové velmi dlouho do Egypta vůbec nelétali. Až v dubnu 2018 byla obnovena linka z Moskvy do Káhiry, ale lety do letovisek u Rudého moře zůstaly zakázány. Nyní se zdá, že lety se dočkají obnovení už na konci února a miliony ruských turistů budou znovu proudit do Egypta přímo z Ruska.

Ruské lety na egyptská letiště Šarm aš-Šajch a Hurghada budou obnoveny do konce února, informovaly zdroje blízké egyptskému civilnímu letectví. Koncem ledna provedla ruská bezpečnostní delegace inspekci letišť Šarm aš-Šajch a Hurghada v rámci přípravy na obnovení ruských letů do Egypta. Delegace odhalila, že egyptská letiště zavedla nejnovější bezpečnostní standardy podle Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

 


Telegram  ondrej.eu  OndrejBocek  happyfly.cz


Likes:
2 1
Views:
679
Article Categories:
Magazin