Rome Fiumicino Airport (FCO)

Letiště Leonardo da Vinci International Airport, zkráceně jen Rome Fiumicino Airport, se nachází 35 kilomterů od Říma. Na letišti má hlavní hub letecká společnost Alitalia a nízkonákladová společnost Vueling. Letiště má čtyři terminály T1, T2, T3 a T5. Na letišti naleznete několik restaurací a kaváren, které jsou otevřeny nonstop.

Terminál 1 je používán Alitalii(na krátké tratě), Air France, Croatia Airlines, Etihad Regional a KLM.

Terminál 2 je používán převážně společnostmi easyJet, Blue Air, WizzAir a Ryanair.

Terminál 3 je největší a využívá ho Alitalia na dálkové lety, Vueling a pár dalších společností.

Na Terminálu 5 naleznete pak americké a izraelské společnosti, které létají do USA a Izraele.

  • Mezi terminály jezdí shuttle bus každých 15 minut, zdarma

Zdarma neomezeně

Otevřeno je nonstop

Úschovnu zavazadel naleznete na Terminálu 3 (otevřeno od 6:30 do 23:30). Cena je 6 EUR za 24 hodin

Ano, ale jen placené v saloncích. Například v saloncích I Mosaici a Le Anfore Business Class Lounge (cena za vstup 721 Kč)

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Alitalia (alitalia.com), ČSA (csa.cz), Vueling (vueling.com) a SmartWings

Doprava do centra Říma:

  • Z letiště jezdí několik dopravců do centra, například TerravisionJezdí každých 30 minut na hlavní vlakové nádraží v Římě, kde je i zastávka metra Termini. Lístek vyjde na 5 EUR. Cesta zabere cca. 55 minut
  • další společnosti co jezdí na Termini za 6 EUR jsou Atral, T.A.M., Sit Bus Shuttle
  • Dalším způsob jak se dostat do centra je vlak. Je to dražší, ale ryhlejší. Máte na výběr dvě možnosti Leonardo Express a Regionalní vlaky. Leonardo Express jede do centra na Termini 32 minut a lístek vás vyjde na 14 EUR. Regionální vlaky jedou do centra na nádraží Tiburtina cca. 48 minut a lístek vás vyjde na 8 EUR.

Pokud budete chtít jet z letiště k moři, využijte autobus Cotral, který zastavuje na T2 a jede na zastávku Ostia – Piazza Sirio (Lido di Ostia)

Likes:
0 0
Views:
1496
Article Categories:
Letiště

All Comments