Riga Airport (RIX)

Letiště Riga International Airport se nachází 10 km od Rigy. Je to největší letiště v Lotyšsku a zároveň také největší letiště v Pobaltí. Z Rigy se dostanete do více než 90 destinací ve 30 státech. Hlavní hub na tomto letišti má letecká společnost airBaltic. Letiště má jeden hlavní terminál, který je rozdělený na sekce A,B,C a D.

Na letišti nejsou žádné restaurace a obchody co mají otevřeno nonstop. Podle mnoha recenzí se na tomto letiště dá v klidu nocovat a dají se zde najít pohodlná místa na spaní.

Každou druhou sobotu v měsíci, můžete využít i hodinové prohlídky letiště. Víc info zde.

Zdarma neomezeně

Otevřeno je nonstop

Úschovnu zavazadel naleznete na příletech (arrival sector E) v prvním patře. Cena 1.50 EUR za každých 8 hodin. Druhý den 3 EURa za 24 hodin.

Ano, ale jen v salonku. Sprcha se nachází v salonku Primeclass Business Lounge (vstup je zpoplatněn 858 Kč).

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost airBaltic (airBaltic.com)

Doprava do centra Rigy:

  • Autobus číslo 22. Jezdí do centra a z centra Abrenes Street. Bus jezdí jednou za 10-30minut a cesta zabere kolem 30 minut. Pokud si lístek koupíte v automatu nebo ve stánku, tak vás jízda vyjde na 1.15 EUR, u řidiče lístek stojí 2 EURa.
  • Další možností je jet mašrutkou číslo 222 a 241 (Central Station). Minibus jezdí každých 10-15minut a cesta trvá také kolem 30 minut. Lístek vás vyjde na stejnou cenu jako na autobus č.22

Pokud se budete chtít dostat z Rigy do okolních států, tak do Tallinu, Vilniusu, Minsku nebo Varšavy, můžete využít dopravců GoBaltics nebo LuxExpress.

Likes:
0 0
Views:
1341
Article Categories:
Letiště