V Řecku vás letos čekají modernizovaná letiště

Pokud se letos chystáte do Řecka, tak vás pravděpodobně bude čekat milé překvapení v podobě modernějšího terminálu nebo dokonce úplně nového terminálu. Německa dopravní společnost Fraport, která spravuje nyní 14 řeckých regionálních letišť, oznámila že dokončila čtyřletý stavební program, který měl za cíl předělat letiště do modernější a pohodlnější podoby.

Tři měsíce před plánovaným termínem dokončila společnost Fraport Řecko hlavní čtyřletý program rozvoje infrastruktury na 14 regionálních letištích. Společnost Fraport Řecko tak poskytuje přestavěná, bezpečná a na budoucnost orientovaná letiště, která poskytují nové služby, větší pohodlí a více vybavení pro domáací a zahraniční cestovatele z celého světa.

Společnost Fraport Řecko zahájila program rozvoje letišť v dubnu 2017 společně se zahájením své koncese na správu jedenácti ostrovních a tří kontinentálních letišť po celém Řecku. Navzdory různým výzvám stavební práce úspěšně pokročily během prvních tří let, včetně vrcholných období letního cestování – a pokračovaly i během pandemie.

Inovativní program rozvoje letišť společnosti Fraport v hodnotě 440 milionů EUR tato letiště významně transformoval. Společnost Fraport Greece zejména postavila pět zcela nových terminálů, rozšířila a modernizovala pět stávajících terminálů a upgradovala další čtyři terminály. Stavební projekty v provozních částech regionálních letišť zahrnovaly renovaci 12 přistávacích drah, vylepšení rampových ploch a výstavbu a renovaci 12 hasičských stanic. Všechna letiště byla také vybavena novými nejmodernějšími systémy manipulace se zavazadly a bezpečnostními detekčními systémy.

Nový terminál na letišti Mykonos

Source: Fraport

Nový terminál na letišti v Soluni

Source: Fraport

Nový terminál na letišti na Corfu

Source: Fraport

Nový terminál na letišti Kefalonia

Source: Fraport

Nový terminál na letišti Mitilini

Source: Fraport

Likes:
9 1
Views:
2029
Article Categories:
Magazin