Qatar Airways zavádí dočasná dodatečná bezpečnostní opatření pro cestující a posádky

Katarská letecká společnost Qatar Airways zlepšila svá bezpečnostní opatření pro cestující a palubní průvodčí. Letecká společnost zavedla několik dočasných dodatečných změn, včetně zavedení osobních ochranných pomůcek (PPE) pro palubní průvodční a také upravené palubní služby, které omezují interakci mezi cestujícími a posádkou letadla.

Posádky z kabiny letadla budou nosit ochranné obleky na jejich uniformách a budou vybaveni bezpečnostními brýlemi, rukavicemi a rouškami, aby zákazníkům poskytly ještě větší jistotu, kromě již zavedených hygienických opatření. Letecká společnost nyní vyžaduje, aby cestující od pondělí 25. května nosili na palubě letadla roušky.

Další doplňující opatření se týká servírování jídla pro cestující, kdy bude co nejvíce omezen kontakt mezi cestujícím a posádkou.

Generální ředitel skupiny Qatar Airways, jeho Excelence pan Akbar Al Baker, uvedl: „Ve společnosti Qatar Airways jsme zavedli tato dodatečná bezpečnostní opatření na palubách našich letů, abychom zajistili trvalé zdraví a pohodu našich cestujících a palubních průvodčích a omezili šíření koronaviru. Jako letecká společnost udržujeme nejvyšší možné hygienické standardy, abychom zajistili, že můžeme během této doby bezpečně provozovat lety domů. Bezpečnost je naší prioritou číslo jedna.

Qatar Airways také upravil pravidla palubních průvodčích na letech. Na krátkých a středních letech jsou nyní nasazeny dvě posádky palubních průvodčích. Jedna posádka zajišťuje let tam a druhá posádka pak let zpět. Členové posádky na dálkových letech, kteří musí zůstat přes noc v cizím městě, musí cestovat pouze v dopravě schválené společností Qatar Airways a musí zůstat ve svých pokojích.

Source: Qatar Airways

 

Likes:
1 1
Views:
483
Article Categories:
Magazin