Qatar Airways spustí lety mezi Dauhá a Dubají

O tom, že se na Blízkém východě v posledním měsíci mnoho událo, jste si už mohli přečíst. Katar se usmířil s Egyptem, Spojenými arabskými emiráty, Bahrajnem a Saúdskou Arábií. Z toho nyní může těžit hlavně letecká doprava, ať už se to týká obnovení linek mezi Katarem a těmito státy, tak i povolení letu ve vzdušném prostoru těchto států a snížení letové doby na některých letech Qatar Airways až o 3 hodiny.

Na letech do Sao Paula ušetříme v obou směrech téměř dvě hodiny a 40 minut. Lety do Chartúmu budou trvat místo sedmi hodin jen tři a půl hodiny. Na letech do Lagosu ušetříme téměř hodinu a půl. Takže ano, bude to mít velmi kladný dopad na naše provozní náklady, “řekl CEO Akbar Al Baker.

Katarský dopravce na nic moc nečeká a každý týden hlásí obnovení dalších linek. O obnovených linkách z Dauhá do Saúdské Arábie jsem již psal zde. Kromě obnovených letů do Rijádu, Džiddy a Dammanu, byla obnovena také linka do egyptské Káhiry a od 25. dubna bude obnovena také linka do Alexandrie. Ale tímto obnovování nekončí. Dnes letecká společnost oznámila obnovení další důležité linky a to do Dubaje.

Qatar Airways Dauhá – Dubaj

Nová linka je naplánovaná od 27. ledna 2021. Na letu který bude trvat 1 hodinu a 10 minut bude létat Airbus A320, dvakrát denně. Let QR 1002 bude odlétat z Dauhá v 01:45 a druhý let QR 1018 v 19:00.

Takže nyní už zbývá jen spuštění letů do Bahrajnu, což by měla být otázka pár dní, jelikož generální ředitel Qatar Airways potvrdil, že aerolinka má velký zájem otevřít lety i na této trase.

Likes:
1 0
Views:
281
Article Categories:
Magazin