Qantas odkládá mezinánárodní lety na říjen

Společnosti Qantas a Jetstar nyní plánují restartovat pravidelné mezinárodní osobní lety do většiny destinací od 31. října 2021 – což je čtyřměsíční prodloužení oproti předchozímu odhadu, kdy se plánovalo spuštění většiny mezinárodních letů od července.

Změna data je v souladu s očekávaným časovým rámcem pro efektivní zavedení vakcíny proti COVID-19.

Kapacita letů bude nižší než byla před propuknutím pandemi COVID, přičemž frekvence a typ letadla budou rozmístěny na každé trase v souladu s plánovaným oživením mezinárodního létání. Očekává se, že mezinárodní kapacita se plně obnoví až v roce 2024.

Skupina nadále úzce spolupracuje s federální vládou ohledně opětovného otevření mezinárodních hranic a bude zákazníky průběžně informovat, pokud budou zapotřebí další úpravy. Společnost Qantas hodnotí používání aplikací digitálního zdravotního pasu, aby pomohla podpořit obnovení bezpečného mezinárodního cestování. Aplikace CommonPass a IATA Travel Pass jsou testovány na mezinárodních repatriačních letech letecké společnosti.

Síť Qantas

Společnost Qantas plánuje od 31. října 2021 obnovit lety do 22 ze 25 mezinárodních destinací před COVID, včetně Los Angeles, Londýna, Singapuru a Johannesburgu.

Společnost Qantas zpočátku neobnoví přímé lety do New Yorku, Santiaga a Osaky, ale zůstává odhodlána létat do těchto tří destinací. Mezitím budou zákazníci moci létat do těchto destinací v rámci sdílení letů podle dohody nebo oneworld s partnerskými leteckými společnostmi.

Síť Jetstar

Jetstar plánuje obnovit lety do všech svých 13 mezinárodních destinací. Frekvence budou upraveny v souladu s plánovaným oživením mezinárodního létání.

Likes:
0 0
Views:
495
Article Categories:
Magazin