První let All Nippon Airways s Airbusem A380 na lince z Tokia do Honolulu

Japonská letecká společnost All Nippon Airways včera poprvé nasadila na lince z japonského Tokia na Havaj, největší dopravní letadlo na světě, Airbus A380. Stala se tak první japonskou společností, která tento typ letounu provozuje. Letoun který je zbarven velmi neobvyklým livery (Na livery naleznete havajskou mořskou želvu, která je zbarvena do křišťálově čisté vody obklopující Havajské ostrovy), bude na této trase létat třikrát týdně. Od 1. července pak do flotily zařadí ANA druhý Airbus A380 a frekvence letů vzroste až na 10 letů týdně.

Nasazením velkého letounu Airbus A380 se ANA snaží zvýšit podíl letů, které spojují Honolulu a Japonsko. V současné době se ANA řadí až na třetí příčku za letecké společnosti Japan Airlines a Hawaiian Airlines. V budoucnu budou na této trase létat tři obří Airbusy A380. Havaj ročně navštíví až 1,57 milionů turistů z Japonska.

Tento týden také ANA převzala druhý letoun Airbus A380, který je zbarven do smaragdové zeleně.

Na youtube se hned po včerejším prvním letu objevilo první video (video je nastaveno na nástup do letadla, ale klidně si ho můžete přetočit úplně na začátek):

 

Likes:
0 0
Views:
640
Article Categories:
Magazin