Proč nakupovat letenky u WizzAir přes anonymní okno

Proč si před nákupem letenek na stránce WizzAir zapnou v prohlížeči anonymní okno a koupit to přes něj?

V jednom z mých prohlížečů nemažu moc často sušenky(cookie)* a docela často chodím na stránky leteckých dopravců několikrát denně. A pak se mi stává níže popsaná situace. Níže je příklad u letecké společnosti WizzAir, ale může se to stát i u jiné společnosti. V normálním okně mám zvýšenou cenu, asi daň za to, že na stránky chodím moc často. Když si vyberu rezervaci přes anonymní okno, tak letenky jsou najednou o 280 Kč levnější.

*Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče. Umožňuje webu zaznamenat informace o vaší návštěvě, například preferovaný jazyk a další nastavení.

Níže uvedené screeny byly pořízeny ve stejný čas!. Jediný rozdíl je, že první screen pochází z okna prohlížeče, který je používán denně, druhý screen pak pochází z anonymního prohlížecího okna, vyvolaném zkratkou CTRL+SHIFT+N v Google Chrome. Každý prohlížeč to má trošku jinak. V Internet Explorer zase anonymní prohlížení otevřete přes Menu – Zabezpečení – Procházení službou In Private. U Mozilla Firefox je to zase CTRL+SHIFT+P.

Příkladem jsou dvě zpáteční letenky pro 2 lidi z Prahy do Londýna.

Normální okno:

Jak můžete vidět níže, tak v prohlížeči který používáte denně stojí letenka z Prahy do Londýna(Luton) 799 Kč/529 Kč (Poslední dvě místa). Letenka zpátky pak stojí 1.749 Kč/1479 Kč.

 Anonymní okno:

Screen z toho samého prohlížeče, ale v okně otevřeném zkratkou CTRL+SHIFT+N (anonymní okno). Letenka z Prahy do Londýna vyjde na 659 Kč/389 Kč (Poslední dvě místa). Letenka z pátky z Londýna(Luton) do Prahy pak na 1.749 Kč/1.479 Kč.

Likes:
0 0
Views:
8
Article Categories:
Travel Hacking

všechny komentáře

 • Pingback: Proč nakupovat letenky u WizzAir přes anonymní okno – milanslife.cz()

 • Vla Ta

  Diky za super tip. Mam jiny problem. Rezervoval jsem ubytko pres stranky wizzair zadal cislo uctu wizz ( pry 10% vraci zpet z rezervace ubytovani). Do dnesni dne mi nic neprislo.

 • Wendy

  Pokud vím, týká se to Ryanairu, neslyšela jsem, že by 10 procent z ubytování poskytoval i Wizzair. Navíc je to v podobě kreditu nikoliv peněz na účet.

 • Vla Ta

  Vis to spatne….

 • Jaňulka Legerská

  Já to využívám často. Připsali mi až dnes za duben. Jinak když mi dicky dlouho nejdou, tak napíšu přes kontaktní formulář wizzairu na stížnosti, že mi to nepřišlo a oni to připíšou 🙂

 • Vla Ta

  Diky za info. Takr Take jsme byli pryc na Velikonoce tak se mrknu na ucet ale psat pim pokazde o pripsani mi prijde ubohe…

 • Petr Plachta

  Trva jim to 2 mesice ale vse mi vzdy za ubytko proplatili v kreditu

 • Pingback: freshamateurs995 abdu23na1531 abdu23na18()