Přímá linka Bamboo Airways z Prahy do Hanoje je zase o krok blíže

Zástupci vietnamské letecké společnosti Bamboo Airways a Letiště Praha, podepsali minulý týden memorandum o spolupráci při dokončování příslušných postupů pro zahájení přímých letů mezi Hanojí a pražským letištěm. Aby Letiště Praha usnadnilo vstup Bamboo Airways na český trh, tak nabídlo pomoc s průzkumem trhu nebo s pořádáním propagačních akcí. Ministerstvo dopravy České republiky zase přislíbilo pomoc Bamboo Airways při dokončování postupů pro povolení letů s Evropskou agenturo pro bezpečnost letectví(EASA).

Source: FB page – Bamboo Airways

V současné době nemá Česká republika žádné přímé spojení s Vietnamem. Četná vietnamská komunita musí tak využívat lety s přestupem jako třeba v Moskvě, Dubaji, Istanbulu a dalších městech, takže cesta zabere něco okolo 15 až 18 hodin. Nová přímá linka by dobu cestování snížila na cca. 12 hodin letu.

Bamboo Airways flotila se skládá z letounů Airbus A319,A320 a A321neo. Ale společnost má objednávku na celkem 30 letadel typu Boeing 787-9, který by také měl být nasazen na budoucí lince z Prahy do Hanoje.

Likes:
0 0
Views:
399
Article Categories:
Magazin