Děsí vás turbulence v letadle, tento web vám předpoví situaci na dalším letu

Nový web turbli umožní cestujícím zkontrolovat před odletem, zda se na tomto letu můžou objevit turbulence. Webová stránka turbli předpovídá možnost turbulencí na jakékoliv trase, 36 hodin před odletem (36 hodin je kvůli tomu, aby předpověd mohla být co nejpřesnější). K získání této informace je třeba na webu zadat pouze odletové a příletové letiště a jestli je odlet dnes nebo zítra.

Po zadaní těchto informací se vám zobrazí lety, které jsou naplánované a vy si zvolíte ten váš.

Tato stránka k předpovídání používá předpovědi americké národní meteorologické služby – stejné předpovědi, jaké používají piloti při plánování letů. Na základě trasy letu a povětrnostních podmínek Turbli předpovídá, kolik turbulencí můžete čekat, včetně grafu, který ukazuje v jaké části letu tyto turbulence můžete očekávat.

Let Lisabon – Funchal

Kromě turbulencí vám web ukáže také rychlost větru, kterou porovná s průměrnou rychlostí a předpoví vám, jestli let dorazíte do cíle se zpožděním nebo dříve. Poslední informací, kterou vám web předpoví, je vzlet a přistání. Podle rychlosti bočního větru budete vědět, jestli bude přistání jako do peřin a nebo ne.

Samozřejmě všechny informace berte s rezervou.

Předpověď turbulencí naleznete i na tomto webu: https://www.turbulenceforecast.com/atlantic.php

Likes:
2 0
Views:
688
Article Tags:
Article Categories:
Magazin