Pražské letiště v minulém roce odbavilo rekordních 17,8 milionů cestujících

Letiště Václava Havla v Praze zveřejnilo provozní výsledky za rok 2019. Letiště odbavilo rekordních 17 804 900 milionů cestujícíh, což je 6 % nárůst oproti roku 2018, kdy bylo odbaveno necelých 16,8 milionů cestujících.

Během celého roku provozovalo pravidelné linky z Prahy 71 leteckých společností do celkem 165 destinací po celém světě. Z toho 15 linek bylo dálkových a letiště zaznamenalo nárůst odbavených cestujících na dálkových linkách o 10,9 %. V roce 2020 se očekává další nárůst, jeikož v Praze přibudou další dvě nové dálkové linky do Chicaga a Hanoje.

Celkem se za uplynulý rok uskutečnilo na letišti 154 777 vzletů a přistání.

„Loňský 6% nárůst v počtu odbavených cestujících je dalším výborným výsledkem, kterým jsme mírně překročili naší predikci z počátku roku 2019. Za tímto opětovným růstem stojí zejména rozšiřování leteckých spojení do dálkových destinací a navyšování jejich kapacit, ale také posilování letů do nejvytíženějších evropských měst, jakými jsou například Londýn, Amsterdam nebo Moskva,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „S dalším nárůstem počtu cestujících počítáme také v letošním roce, čímž už se ale dostaneme za hranici našich provozních kapacit. Zároveň s tím budeme muset zahájit také několik důležitých rozvojových projektů přímo v prostorách terminálů. To sice může pro cestující znamenat dočasné snížení komfortu, ve svém výsledku však půjde o změny vedoucí k ještě modernějšímu a pohodlnějšímu letišti, které cestující po jejich dokončení určitě ocení,“ doplnil k výhledu na letošní rok Václav Řehoř.

Nejrušnější měsíc v roce 2019 byl zaznamenán v srpnu, kdy letiště odbavilo 1 996 813 cestujících. Denně v průměru prošlo letištěm okolo 49tisíc cestujících, nejvíce to bylo však v pátek 28. června 2019, kdy během 24 hodin bylo odbaveno 70 979 lidí.

Grafy TOP zemí a destinací, podle počtu odbavených cestujících

Likes:
1 1
Views:
1045
Article Categories:
Magazin