Praha už se má poněkolikáté dočkat přímé linky do Bangkoku

Jak už asi víte z ostatních médií, premiér Andrej Babiš nám prý dojednal přímou linku mezi Prahou a thajským Bangkokem. Pan Babiš se setkal s vedením nízkonákladové letecké společnosti Air Asia X a jednání šlo prý přímo skvěle a společnost by měla otevřít denní přímou linku do konce Vánoc. Praha by byla první evropskou destinací, kam by Air Asia X létala.

Bohužel už v médiích není to, že Air Asia X a její zakladatel Tony Fernandes vypouští zprávu o nových linkách mezi Evropou a Bangkokem, už asi 5-6 let po sobě. Jednou se mělo létat z Frankfurtu, podruhé z Barcelony, potřetí z Londýna, nyní to má být z Prahy a Vídně. V roce 2017 zase pan Fernandes tvrdil, že se jeho společnost do Evropy vracet nechystá, jelikož se chce soustředit na jiné destinace a také je v Evropě tak velká konkurence, že by nemělo smysl se vracet.

A že by Praha měla být první evropskou destinací, kam by měla Air Asia X létat? Je pravda že Praha nemá přímou linku do Bangkoku, ale má nepřeberné množství letů do Bangkoku s jedním krátkým přestupem. Ukraine Airlines, která letenky s jedním krátkým přestupem nabízí mnohdy pod 9-10tisíc Kč. Pak tu máme Emirates a Qatar Airways, kde nejsou letenky ani tak moc levné, ale těší se velké oblibě českých cestovatelů. A další varianty s jedním krátkým přestupem jako flydubai, Finnair, Aeroflot, Austrian, KLM, Turkish a další.

Takže, bude opravdu nová přímá linka z Prahy do Bangkoku? Ani Tony Fernandes, který je dost často s takovými novinkami aktivní na svém twitterovém účtu,o žádné novince s Prahou netweetoval.

Likes:
0 0
Views:
267
Article Categories:
Magazin