PRAGUSA.ONE chce nabídnout dálkové lety z Prahy

Britský start-up PRAGUSA.ONE plánuje nabídnout přímé lety z Prahy a Dubrovníku do celého světa se čtyřmi novými letouny Airbus A350, které budou vybaveny pouze třídou Premium. Se zprávou přišel webový portál flyondrej.eu.

Nový projekt věří, že poptávka po prémiovém cestování nadále bude posilovat a tak chce nabídnou větší kapacity, než klasické aerolinky, které když už mají premium třídu, tak pouze omezený počet sedadel (20-30). Tedy až na pár výjimek. Ve Francii například letecká společnost La Compagnie, která létá z Paříže do New Yorku a celé letadlo je vybaveno pouze business třídou. Nebo Singapore Airlines na lince ze Singapuru do Newarku, kde aerolinka má letadlo vybavené pouze Premium Economy a Business třídou.

Za projektem stojí Kresimir Budinski a společnost byla založena ve Velké Británii. Samotný název společnosti je kombinací slov Praha a Ragusa (historický název pro Dubrovník).

Co se týče plánovaných nabídek letů, tak výběr je opravdu pestrý, ale některé destinace nedávají moc smysl. Letecká společnost chce nabízet přímé lety do New Yorku, Tokia, Pekingu, Los Angeles, Singapuru, Johannesburgu, Chengdu a Kuala Lumpur.

Podle dostupných zpráv chce společnost začít létat už letost a to v červnu. Lety by měly být dočasně operovány pronajatými letadly Airbus A330. Do budoucna se pak počítá se čtyřmi Airbusy A350, které budou vybaveny 251 sedadly Premium Economy. Dodávky těchto letadel se má uskutečnit v roce 2024.

Likes:
1 0
Views:
1215
Article Categories:
Magazin