Poslední civilní let Tupolevu Tu-154 v Rusku

Včera v Rusku skončila jedna éra letectví. Poslední letoun Tupolev Tu-154, který zůstal v ruském civilním letectví, absolvoval poslední let s cestujícími. Ve středu 28. října 2020 uskutečnil svůj poslední let letoun s registrací RA-85757 společnosti Alrosa. Tento poslední komerční let přepravil 140 cestujících z města dálného východu Mirny, známého jako ruské „hlavní město diamantů“, do Novosibirsku na západní Sibiři. Letadlo sloužilo u letecké společnosti Alrosa od 24. června 2002.

Mnoho našich cestujících je s tímto letadlem spjato již od dětství, protože to byl právě tento typ letadla, který po celý rok propojoval drsné severní oblasti se slunnými letovisky naší země.

Třímotorový letoun Tu-154 na střední vzdálenost uskutečnil svůj první komerční let v roce 1972 a od 80. let do poloviny 20. let byl tahounem sovětského a poté ruského domácího letectví. Tupolev ukončil výrobu modelu v roce 2013. Některá letadla stále provozuje ministerstvo obrany.

Bohužel tento typ letadla si vyžádal známost také kvůli velké nehodovosti. Rozsáhlý seznam nehod si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

 

 

Likes:
0 0
Views:
468
Article Categories:
Magazin