Od listopadu na letech Ryanairu zdarma jen kabelka

Ryanair od listopadu mění zavazadlovou politiku k horšímu. Momentálně je zdarma jedno standardní příruční zavazadlo + k tomu kabelka/laptop. Od listopadu už si za standardní příruční zavazadlo zaplatíte a zdarma si budete moci vzít jen latptop, kabelku nebo menší batůžek. Pokud budete mít zakoupený priority boarding, tak si můžete vzít jak standardní příručák + laptop/kabelka. Priority je ale na každý let omezené (95 cestujících ze 189 si můžete zakoupit tuto výhodu)

Cestující co si budou chtít sebou vzít standardní příručák, tak si musí zaplatit 8 EUR a budou si moci vzít příruční zavazadlo do 10 kg, které ale nechají odbavit jako normální odbavené zavazadlo přímo na check-in přepážce. Pokud si standardní příručák nekoupíte a půjdete s ním na GATE, tak vás to bude stát už 25 EUR

Nová pravidla vejdu v platnost 1. listopadu 2018 a platí pro rezervace, které budou provedeny po 1. září.

Ryanair také mění rozměry menšího zavazadla (kabelka/laptop). Do konce října platí rozměry 35x20x20cm, od listopadu se rozměry zavazadla zvětší na 40x20x25cm (tím se také zvětší stojan na měření zavazadel). Stále platí, že zavazadlo se musí vejít pod sedadlo před vámi.

Likes:
0 0
Views:
282
Article Categories:
Magazin

All Comments