Od 6. dubna se bude létat na nové letiště v Istanbulu (Vše co musíte vědět)

Letiště Istanbul Ataturk čeká od zítra 5. dubna do 7. dubna jedno z největších stěhování. Toto letiště se bude přesouvat na nové letiště Istanbul New Airport, které je od Ataturk Airport vzdálené 42 kilometrů. Pokud jste cestující, tak se vás tato změna dotkne od 6. dubna. Ve 2:00, 6. dubna, skončí všechny plánované lety na letišti Ataturk Airport a všechny další plánované lety začnou od 14:00 už z nového letiště Istanbul New Airport. Takže pokud zrovna v tento den cestujete z nebo do Istanbulu, tak si zkontrolujte vaši rezervaci.

Jinak zde odpovědi na nejčastější otázky:

  • na letišti budou hned dvě úschovny zavazadel
  • na letišti naleznete hned 14 kuřáren

Doprava

Z letiště bude jezdit nová autobusová společnost HAVAIST, která nabídne spojení s několik místy v Istanbulu. Například cesta z letiště k nejznámější mešitě v Istanbulu bude stát 18 TRY. Autobus bude možné platit pouze „Istanbulkart“. Kartu zakoupíte a nabijete přímo na letišti.

Další dopravu z nového letiště bude zajišťovat společnost IETT bus, která zajišťuje už nyní městskou dopravu po Istanbulu.

  • Všechny linky naleznete zde

Pokud si chcete udělat doma menší domácí úkol a připravit se na cestování přes toto letiště nebo na toto letiště, tak letiště pro vás připravilo krátké video, co vás bude všechno čekat.

Přílet do Istanbulu z cizí země:

Transfer na tomto letišti:

Odlet z tohoto letiště do cizí země:

O novém letišti si můžete přečíst v našem starém článku

Jedno z největších letišť na světě – Istanbul New Airport (otevření 29. října 2018)

Likes:
0 0
Views:
593
Article Categories:
Magazin