Od 16. června bude možné do Rakouska vstoupit bez omezení ze 31 zemí Evropy

V poslední době se začaly na internetu množit levné letenky z rakouské Vídně a k tomu začaly přibýva dotazy, jak to ale je s cestovními pravidly, všude jsou akorát pro Českou republiku. Tak jsme se na to podívali podrobněji a níže přinášíme přehled, jak to tedy je. Připomínáme, že z ČR do Rakouska a z Rakouska do ČR můžete nyní cestovat bez omezení.

Od 4. června platí, že do Rakouska bez omezení je možné vstoupit ze sedmi sousedních zemí (Česko, Slovensko, Slovinsko, Německo, Maďarsko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko). Od 16. června se tento seznam rozroste na celkem 31 zemí v Evropě. Ohlášené uvolnění platí pro všechny státy EU, ESVO a EHP, včetně čtyř malých států San Marino, Andorra, Monako a Vatikán. Ale je tam pár výjimek.

Ale samozřejmě dodáváme, že se jedná o jednostranou dohodu. To znamená, že z těchto 31 zemí je možné v pohodě přiletět/přijet do Rakouska a následně jet do ČR. Jak je to se vstupem z Rakouska do těchto zemí si musíte ověřit, ale mělo by to být +- stejné jako u ČR.

Negativní test nebo 14 denní karanténe

Výjimkou budou země Portugalsko, Švédsko, Španělsko a Spojené království, u nichž bude po vstupu do Rakouska po 15. červnu stále vyžadován negativní test COVID19 nebo 14denní domácí karanténa.

Se Španělskem by měla být od 1. července obnovena plná svoboda cestování. Hranice s Itálií bude možné od 16. června bez omezení překročit, i když pro oblast Lombardie bude vydáno částečné cestovní varování.

Likes:
1 0
Views:
733
Article Categories:
Magazin