Nový hypermoderní terminál na letišti v Soulu

ZDROJ: https://www.facebook.com/Incheonairportglobal
Sdílej s přáteli
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Na letišti Incheon v Soulu, byl dnes slavnostně otevřen nový terminál, který bude označen jako Terminal 2. Výstavba tohoto terminálu začala v září 2013 a je součástí třetí fáze rozšiřování tohoto letiště. Terminál je vybudován na ploše 384.000 m² a v první fázi bude schopen odbavit 18 milionů cestujících (do roku 2025 to má být až 45 milionů cestujících).

Hlavní koncept Terminálu: GREEN + ECO + SMART + CULTURE

Konstrukce terminálu bude založena na Feng-chuang, což je čínský mytologický pták, který je symbolem dokonalosti. Terminál bude v duchu korejské kultury a tradic. Na podlahách terminálu naleznete místní žulu a tradiční korejské dřevo. Střecha terminálu bude pokryta solárními panely, aby se snížila spotřeba energie. Po terminálu naleznete různě rozmístěné sochařské a výstavní plochy, zahrady, jezírka, potoky a další.

Na terminálu naleznete plno obchodů, vip salonky, hotel, vyhlídkovou terasu nebo třeba tělocvičnu s virtuální realitou. Mezi Terminálem 1,2 a střední částí, bude jezdit vláček.

ZDROJ: http://www.airport.kr/

Oficiální otevření terminálu pak bude 18. ledna 2018, kdy první letem který na tomto letišti přistane, bude let Korean Airu z New Yorku do Soulu. Od 18. ledna budou na Terminálu 2 působit letecké společnosti Korean Air, KLM, Delta Airlines a Air France. Ostatní členové alliance SkyTeam se na terminál přesunou později. Terminál 2 bude také sloužit k odbavování olympijských sportovců mířících na nadcházející zimní olympiádu v Pchjongčchangu.

Krátká ukázka z nového terminálu:

Letos bude velmi zajímavé sledovat, kdo získá cenu za “Nejlepší letiště na světě pro rok 2018”. Protože dva velcí rivalové z TOP2 jsou právě letiště Incheon a letiště Singapore Changi, kde byl ke konci roku 2017 také otevřen nový terminál (více zde).